PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Debiutancki obraz Piotra Złotorowicza „Wiarołom” powalczy o nagrody na Byron Bay International Film Festival w Australii. To kolejny kontynent po Azji i Ameryce Północnej, na którym swoją premierę ma film powstały w Studio Munka SFP.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Byron Bay w Australii to impreza prezentująca filmy, których twórcy kładą nacisk na kwestie społeczne i środowiskowe, prawa człowieka, relacje z naturą, różnorodność i wielokulturowość, kreatywność, samoświadomość i pozytywny styl życia oraz... surfing. Ten ostatni element to współczesna wizytówka Byron Bay – dawnego miasta wielorybniczego, które zmieniło się w mekkę miłośników turystyki i sportów wodnych.

 

"Wiarołom" to historia Anny, która po latach nieobecności przyjeżdża do położonej na Pomorzu rodzinnej wsi, aby spędzić czas ze schorowaną matką. Spotkanie z Alkiem – pierwszą szkolną miłością – uruchamia serię wydarzeń, które wydobywają z mroku głęboko skrywane tajemnice z przeszłości.

 

W główne role wcielili się debiutująca na ekranie Julia Szczepańska – wyróżniona za tę kreację na tegorocznym festiwalu TofiFest w Toruniu oraz Mateusz Więcławek, znany m.in. z filmów „Cicha noc” Piotra Domalewskiego i „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Młodym aktorom partnerują uznani artyści: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz.

 

Światowa premiera „Wiarołoma” miała miejsce w styczniu na 20. Dhaka International Film Festival w Bangladeszu. Film Piotra Złotorowicza brał udział w konkursach festiwali Off Camera w Krakowie i Młodzi i Film w Koszalinie, a w czerwcu br. otrzymał Wyróżnienie Honorowe Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w New Jersey.

 

"Wiarołom" to już kolejny debiut zrealizowany w ramach programu Sześćdziesiąt Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia Studia Munka odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu i stałym partnerem programu Sześćdziesiąt Minut jest CANAL+ Polska. Partnerami produkcji „Wiarołoma” były firmy Coloroffon i Panavision. Film otrzymał wsparcie finansowe z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

 

Laureatów Byron Bay International Film Festival poznamy 30 października.

 

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2022
Zobacz również
Znamy skład Konkursu Głównego EnergaCAMERIMAGE 2022
„Hahut” na OFF Cinema w Poznaniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll