PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowany przez Studio Munka SFP krótkometrażowy animowany dokument „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy zdobył nagrodę za reżyserię na The Pigeon International Film Festival w islandzkim Isafjordur.
The Pigeon IFF to impreza, która w ubiegłym roku debiutowała na mapie międzynarodowych festiwali filmowych. Jej twórcy stawiają sobie za cel szeroką prezentację kinematografii z różnych stron świata w ramach konkursów krótkiego metrażu i dokumentu.

Prezentowany na Islandii „We Have One Heart” to obraz oparty na historii gdańskiego plastyka i muzyka Adama Witkowskiego, który po śmierci matki odnalazł listy, jakie wiele lat temu pisali do siebie jego rodzice – Polka i mieszkający w Iraku Kurd. Niespodziewanie dostał szansę, by poznać historię swojego ojca, z którym nigdy nie miał okazji się zetknąć. Autorka filmu Katarzyna Warzecha połączyła archiwalne zdjęcia, prawdziwą korespondencję oraz współczesne ujęcia filmowe z animacją, dając widzom wgląd w emocje łączące zakochanych z odległych zakątków świata i pozwalając im odkryć długo skrywaną rodzinną tajemnicę.

„We Have One Heart” miał swoją światową premierę w kwietniu 2020 roku na festiwalu Visions du Reel w szwajcarskim Nyonie. Był to początek pełnej sukcesów wędrówki produkcji Studia Munka po polskich i zagranicznych festiwalach. Film otrzymał m.in. Złotego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago, święcił też tryumfy na Central and Eastern European Film Festival „CinEast” w Luksemburgu, Flickerfest International Short Film Festival w Sydney, DocsMX w Meksyku, amerykańskim Aspen ShortsFest, Open Air Kurzfilmfestival „dotdotdot” w Wiedniu oraz Toronto Polish Film Festival. W Polsce „We Have One Heart” doceniły m.in. jurorskie gremia na festiwalach Młodzi i Film w Koszalinie, Kameralnym Lecie w Radomiu, Wajda na Nowo w Suwałkach, Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz Long Story Short we Wrocławiu. Katarzyna Warzecha otrzymała również Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy scenariusz.

Film powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za produkcję ze strony Studia Munka odpowiedzialni byli Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym jest firma Silver Frame, koproducentem - Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Patronem Honorowym filmu jest Miasto Gdańsk.


Ostatnia aktualizacja:  18.10.2022
Zobacz również
„Gruba Kaśka” nagrodzona w Irlandii
Nie żyje Józef Ćwiertnia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll