PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krakowska Fundacja Filmowa rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń filmów na 63. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2023 roku. Jak co roku, z początkiem października z całego świata zaczynają napływać filmy dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, które będą rywalizować o prestiżowe miejsca w programie. Twórcy polskich filmów po raz pierwszy w historii Festiwalu będą rywalizować aż o 4 Złote Lajkoniki.
- Jak co roku, KFF spodziewa się kilku tysięcy zgłoszeń filmów z całego świata. Festiwal czeka na najnowsze filmy uznanych twórców, ale także na debiuty – mówi Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego – Festiwalowi selekcjonerzy będą także poszukiwać filmowych perełek na najważniejszych festiwalach na świecie. Jesteśmy pewni, że ponownie uda się nam zachwycić widzów niezwykle różnorodnym programem filmowym.

Na widzów przyszłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego czekać będzie około 200 filmów, które pokazane zostaną we wszystkich krakowskich kinach studyjnych, ale także w plenerze – w Kinie pod Wawelem i w Nowej Hucie.

Zaprezentowane będą w kilkunastu cyklach tematycznych oraz w trzech konkursach międzynarodowych: dokumentalnym, krótkometrażowym i DocFilmMusic oraz konkursie polskim. Wszystkie konkursowe filmy prezentowane będą w Polsce po raz pierwszy, a wiele z nich na Krakowskim Festiwalu Filmowym będzie miało swoje światowe premiery.

Po edycji kinowej, znaczna część filmowego programu trafi na platformę KFF VOD, gdzie będzie dostępna dla widzów w całej Polsce przez ponad 2 tygodniem, aż do 18 czerwca. Będzie to doskonała okazja, by nadrobić festiwalowe zaległości, ale także uczestniczyć w festiwalu mimo przeszkód geograficznych, społecznych, czy ekonomicznych.

Regulamin konkursów oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ


63. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w krakowskich kinach od 28 maja do 4 czerwca oraz online w całej Polsce w dniach od 2 do 18 czerwca 2023 roku.

MR
KFF
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2022
Zobacz również
„Braty” i „Solar Voyage” tryumfują w Opolu
"Emigracja": trwają zdjęcie do nowego serialu Canal+
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll