PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowane w Studio Munka SFP dokument „Sen wujka Vakho” w reżyserii Joanny Rój oraz fabuła „Piękna łąka kwietna” Emi Buchwald będą miały swoje światowe premiery w międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Poza konkursem w programie WFF zaplanowano też pokazy kolejnych sześciu produkcji Studia Munka. 38. Warszawski Festiwal Filmowy odbywał się będzie w dniach 14-23 października w kinie Atlantic oraz Multikinie Złote Tarasy.
Istniejący od 1985 roku Warszawski Festiwal Filmowy jest jednym z najistotniejszych wydarzeń filmowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2009 należy do elitarnego grona festiwali akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych FIAPF. W pięciu festiwalowych konkursach prezentuje premierowe filmy fabularne, dokumentalne i produkcje krótkometrażowe. Dla młodych twórców udział w WFF to okazja prezentacji swoich dokonań szerokiej, festiwalowej publiczności, nawiązania nowych twórczych relacji i wymiany doświadczeń.

"Sen wujka Vakho" fot. Sandro Wysocki/Studio Munka SFP

Do tegorocznego międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych selekcjonerzy WFF zaprosili premierowo dwie produkcje Studia Munka SFP. Pierwsza z nich to dokumentalny „Sen wujka Vakho” w reżyserii Joanny Rój. To historia starszego mężczyzny żyjącego w opuszczonej wiosce położonej w wysokich górach Kazbegi. Jego jedynymi towarzyszami są kozy, których wypasanie stało się codziennym rytuałem. Bohatera prześladuje wspomnienie proroczego snu, zapowiadającego tragiczne wydarzenia, za które ukarał się odosobnieniem. W relacji z autorką filmu Vakho dzieli się swoimi przemyśleniami, które pojawiły się na przestrzeni prawie pięćdziesięciu lat izolacji od świata zewnętrznego. Urodzona w Krakowie reżyserka i autorka zdjęć „Snu wujka Vakho” Joanna Rój ma na swoim koncie szereg etiud fabularnych i dokumentalnych. Tbilisi stało się jej drugim domem i inspiracją do pracy nad kolejnymi projektami artystycznymi.

„Sen wujka Vakho” to kolejna produkcja Studia Munka SFP zrealizowana w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym filmu jest Centrum Kształcenia Suplement Stanisław Rój.

Film „Sen wujka Vakho” będzie można zobaczyć na pokazach:
środa, 19 paź 18:45 – kino Atlantic
piątek, 21 paź 21:15 – kino Atlantic

Druga z naszych premier na Warszawskim Festiwalu Filmowym - „Piękna łąka kwietna” Emi Buchwald - to opowieść o Emilu, architekcie krajobrazu, który toczy nierówną walkę ze światem ludzi obojętnych na piękno natury. Przez swoją neurotyczną osobowość pogrążą się w spirali absurdalnych wydarzeń, a przy tym wszystkim próbuje jeszcze być dobrym ojcem.

Reżyserka i scenarzystka filmu Emi Buchwald jest absolwentką reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi oraz kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Jej szkolne krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne zdobyły ponad 30 nagród na  festiwalach w Polsce i na świecie.

„Piękna łąka kwietna” zrealizowana została w ramach programu Trzydzieści Minut wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami programu są TVN i CANAL+ Polska. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiedzialni byli Maciej Kowalczyk i Jan Fido (Loco Film Production). „Piękna łąka kwietna” powstała w koprodukcji z Samira Studio oraz Studiem Produkcyjnym Orka.

Film „Piękna łąka kwietna” będzie można zobaczyć na pokazach:
czwartek, 20 paź 18:45 – kino Atlantic
sobota, 22 paź 21:15 – kino Atlantic


"Piękna łąka kwietna" fot. Antoni Zamachowski/Studio Munka SFP

 

Kolejne sześć produkcji Studia Munka SFP wyświetlonych zostanie na 38. Warszawskim Festiwalu Filmowym w ramach pokazów pozakonkursowych obywających się pod hasłem Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe. Jest wśród nich, odważnie i z humorem dotykająca tematu kobiecej seksualności, nagradzana na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Victoria” Karoliny Porcari (prod. wyk. Mizar Films, koprod. All For Movies).

 

Pokazy:
sobota, 15 paź 18:45 - kino Atlantic
poniedziałek, 17 paź 21:15 - kino Atlantic

A także aż cztery filmy ze współfinansowanego przez PISF programu Pierwszy Dokument:

Nagrodzone Srebrnym Lajkonikiem Krakowskiego Festiwalu Filmowego „Koniki na biegunach” w reż. Marcina Lesisza, który zabiera nas w świat niepełnosprawnej Ewy uciekającej od trudnej rzeczywistości tworząc lalki i zabawki. (prod. wyk. Domino Film, koprod. Coloroffon)

 

Pokazy:
sobota, 15 paź 18:45 – kino Atlantic
poniedziałek, 17 paź 21:15 – kino Atlantic

„Kulisy” w reżyserii Ady Smyk, wraz z którą zaglądamy na zaplecze Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie śledząc przygotowania do jednej z najważniejszych premier sezonu (prod. wyk. Kika Studio).

 

Pokazy:
piątek, 14 paź 21:15 – kino Atlantic
niedziela, 16 paź 18:45 – kino Atlantic

„Moody” reżyserskiego duetu Karolina Karwan/Tomasz Ratter pokazujący skomplikowaną relację dwójki jedynych mieszkańców niewielkiej indonezyjskiej wyspy - zafascynowanego tańcem mężczyzny i jego macochy (koprod. FDR Studio i Głośno)

 

Pokazy:
piątek, 14 paź 18:45 – kino Atlantic
niedziela, 16 paź 21:15 – kino Atlantic

„Tempo Home” Kamila Bembnisty - historia Leili, Amira i Baqira, trójki z ponad tysiąca mieszkańców tymczasowego obozu dla uchodźców zbudowanego z kontenerów na terenie dawnego lotniska Berlin-Tempelhof (prod. wyk. No Drama Production, koprod. Coloroffon i Halo Studio).

 

Pokazy:
piątek, 14 paź 21:15 – kino Atlantic
niedziela, 16 paź 18:45 – kino Atlantic

Ostatnia z naszych produkcji na Warszawskim Festiwalu Filmowym to zrealizowany w ramach wspieranego przez PISF programu Młoda Animacja film „Music of Sonny” Klementyny Margolis i Anny Sałacińskiej, które w animowano-dokumentalnej formie przedstawiają składające się z szeregu powtarzalnych czynności codzienne życie pracowników fabryki płyt CD (koprod. SPInka Film Studio).

 

Pokazy:
piątek, 14 paź 21:15 – kino Atlantic
niedziela, 16 paź 18:45 – kino Atlantic

38. Warszawski Festiwal Filmowy odbywał się będzie w dniach 14-23 października w kinie Atlantic oraz Multikinie Złote Tarasy. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest TUTAJ .

 

MR
WFF
Ostatnia aktualizacja:  23.10.2022
Zobacz również
Jesień z filmami Studia Munka w TVN Fabuła
Ringier Axel Springer zamknie serwis VOD.PL?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll