PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.10.2022
Festiwal Kamera Akcja rozpoczyna się już w ten czwartek. W programie głośne filmy, które nie trafią do polskiej dystrybucji, warsztaty i wykłady. Wciąż dostępne są bilety na pojedyncze pokazy.
Widzowie Festiwalu Kamera Akcja będą mieli okazję obejrzeć filmy, które nie będą dystrybuowane w polskich kinach. Wśród takich produkcji jest „Kød&Blod” Jeanette Nordahl, dzieło nominowane do 5 Duńskich Nagród Filmowych.

Warto wybrać się również na „Jeden rok, jedna noc” Isaki Lacuesty, który również nie ma zaplanowanej dystrybucji kinowej w Polsce. Reżyser przedstawia immersyjną opowieść o wydarzeniach sprzed siedmiu lat – zamachu terrorystycznym podczas koncertu w paryskim klubie Bataclan. Film otrzymał jedną z najważniejszych nagród na tegorocznym Berlinale.

W programie Kamery Akcji znalazło się także „The Story of Film: A New Generation” – najnowszy film Marka Cousinsa, który powraca z dokumentalnym zapisem podróży po światowych kinach, w którym prym wiedzie mówiona historia filmu – pełna osobistych i intymnych refleksji nad liczącą ponad 120 lat X Muzy.
.
Choć sprzedaż karnetów została już zamknięta, wciąż możliwe jest zakupienie biletów na pojedyncze seanse (do godz. 14:59 – 9 zł, po godz. 15:00 – 19 zł). Organizatorzy szczególnie zwracają uwagę na przedpremierowy pokaz „Zdarzyło się” Audrey Diwan, filmu na podstawie książki Annie Ernaux – tegorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, zdobywcę Złotego Lwa oraz Nagrody Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na festiwalu w Wenecji.. „Zdarzyło się” to portret kobiety, która pomimo młodego wieku podejmuje walkę o swoje życie, wolność i samostanowienie.

Podczas Kamery Akcji odbędzie się także pierwszy pokaz w Polsce filmu „The Mountain”, nagrodzonego w Cannes dzieła Thomasa Salvadora.

13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.).

Więcej informacji na stronie: https://kameraakcja.com.pl.

LK
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  12.10.2022
Zobacz również
CINEMAFORUM: znamy wyniki selekcji
Ruszyła 17. edycja Plenerów Film Spring Open
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll