PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
PLATYNOWE KOZIOŁKI zostały zainicjowane w 2002 roku przez Organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! aby zwrócić uwagę na najważniejsze osoby, zjawiska występujące w kinematografii dziecięcej
Nagroda ta pełni szczególną rolę w promowaniu idei wartościowej, niekomercyjnej, polskiej, europejskiej i światowej sztuki filmowej dla dzieci, i młodzieży, znajdującej się poza szerokim obiegiem dystrybucyjnym.
 

"Przytul mnie. Poszukiwacze miodu", fot. Animoon

Organizatorzy 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! postanowili przyznać PLATYNOWE KOZIOŁKI FIRMIE PRODUKCYJNEJ Animoon za wybitny wkład we współczesną polską animację przeznaczoną dla dzieci oraz za bogactwo doskonale udokumentowanych konceptów następnych filmów z życzeniami, aby jak najwięcej z nich weszło na ekrany. "A ponieważ mamy wrażenie, że Animoon wciąż jeszcze jest na dorobku, wyrażamy nadzieję, iż nasza skromna nagroda poszerzy listę czynników motywujących jego twórców do dalszego, znakomitego rozwoju. Natomiast w odpowiedzi na apel zawarty w tytule Waszego filmu przytulamy Was serdecznie!" - piszą organizatorzy zakończonego 7 października 2022 roku 40. Festiwalu Ale Kino! - Zdobyli już blisko 10 razy więcej nagród, niż mają lat, a istnieją dopiero od niecałej dekady. W tym roku wyróżniono ich m.in. wraz z partnerami koprodukującymi film <„Nawet myszy idą do nieba> tytułem Producenta Roku przyznawanym na Cartoon Movie – prestiżowym forum koprodukcyjnym dla europejskich projektów pełnometrażowych filmów animowanych. A na polskie ekrany wprowadzili, także w tym roku, aż trzy pełnometrażowe animacje, których byli producentem bądź koproducentem. To nie lada wyczyn! Zasadniczą część swojej twórczości poświęcają dzieciom. Realizują zarówno filmy autorskie, jak i kino o charakterze nieco bardziej komercyjnym czy rozrywkowym, seriale i filmy pełnometrażowe. W ich wydaniu jest to jednak zawsze kinematografia wysokich lotów, odznaczająca się ciekawymi i mądrymi opowieściami oraz oryginalnym konceptem plastycznym. Fascynujące jest bogactwo pomysłów, zawartych w prezentowanych przez nich projektach animacji. Może nie wszystkie z nich uda się zrealizować, ale tworzący studio doskonale wiedzą, że warto i trzeba mieć w zanadrzu wiele nieustannie i cierpliwie rozwijanych pomysłów, aby mógł z nich powstać przynajmniej jeden dobry film".

Prezes Animoon, Grzegorz Wacławek z Platynowymi Koziołkami, fot. M. Zakrzewski

Równolegle Platynowe Koziołki przyznano  Feliksowi Vanginderhuysenowi, który od blisko 45 lat zajmuje się promocją wartościowego kina dla dzieci i młodzież, w uznaniu za jego długotrwałe i niezwykłe zasługi dla filmu dziecięcego i młodzieżowego.
WRÓB
Ale Kino!
Ostatnia aktualizacja:  9.10.2022
Zobacz również
Ale Kino! Znamy laureatów
"Apokawixa" wchodzi do kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll