PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W programie Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych (3-9 października) znalazły się najciekawsze tytuły nagradzane na festiwalach filmowych i wiele wydarzeń okołofilmowych. W TWKS bierze udział 14 kin studyjnych Warszawy.

3 PAŹDZIERNIKA, PONIEDZIAŁEK

OFICJALNE OTWARCIE TWKS: Kino Muranów g. 19.30 // wydarzenie płatne: bilety 22 zł,

PRZEDPREMIERA! W TRÓJKĄCIE reż. Ruben Östlund / sala Gerard


Przedpremierowy pokaz filmu, który zdobył Złotą Palmę na MFF w Cannes w tym roku.Nagrodzony już po raz drugi canneńską Złotą Palmą Ruben Östlund zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (przezabawny Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy.


4 PAŹDZIERNIKA, WTOREK

KINO SYRENA, g. 18.00 // wydarzenie bezpłatne

PRZEDPREMIERA! PISKLAKI reż. Lidia Duda


Najnowszy film uznanej polskiej dokumentalistki Lidii Dudy pt. PISKLAKI zdobył wiele prestiżowych nagród w tym roku, m.in.: Marco Zucchi Award na MFF w Locarno, Motyla na Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja” dla najlepszego filmu dokumentalnego, a na Docs Against Gravity Film Festival Nagrodę TVP Dokument i Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Po seansie spotkanie z reżyserką Lidią Dudą poprowadzi Marlena Gabryszewska.


KINOTEKA, g. 20.00 // wydarzenie płatne: bilety 20 zł

PRZEDPREMIERA! SYNDROM HAMLETA reż. Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski

Film SYNDROM HAMLETA został uhonorowany dwiema nagrodami na MFF w Locarno w tym roku: Grand Prix sekcji Tydzień Krytyki; 22. Niezależną Nagrodę Krytyków Boccalino D’Oro dla najlepszego filmu dokumentalnego.Film w języku ukraińskim zostanie wyświetlony z polskimi i angielskimi napisami.

Spotkanie po seansie odbędzie się w językach polskim i ukraińskim. Po seansie spotkanie z reżyserką Elwirą Niewierą i bohaterami filmu poprowadzi Marcin Radomski


5 PAŹDZIERNIKA, ŚRODA

KINO WISŁA, g. 18.00 // wydarzenie płatne: bilety 20 zł - pod patronatem Fundacji Kultury bez Barier.

 

PRZEDPREMIERA! SŁOŃ reż. Kamil Krawczycki / pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!

Film „Słoń” zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po seansie odbędzie się spotkanie z Kamilem Krawczyckim i Janem Hrynkiewiczem, które poprowadzi Robert Więckowski.


U-JAZDOWSKI KINO g. 20.30 // wydarzenie bezpłatne

PRZEDPREMIERA! NIE ZGUBILIŚMY DROGI reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal

Film NIE ZGUBILIŚMY DROGI reprezentował polską kinematografię w oficjalnej selekcji MFF w Berlinie w tym roku. Po seansie spotkanie m.in. z aktorem Andrzejem Konopką poprowadzi Klara Pawlicka.


6 PAŹDZIERNIKA, CZWARTEK

KINO ILUZJON, g. 11.00 // wydarzenie płatne: bilety 5 zł, a dla członków klubu Seniora - bezpłatnie

KOBIETA JEST KOBIETĄ reż. Jean-Luc Godard / prelekcja Andrzej Bukowiecki

Film Jean-Luca Godarda z 1961 roku zostanie wyświetlony z taśmy 35 mm w ramach Klubu Seniora. „Kobieta jest kobietą” to wczesny film Godarda, w którym widzimy Annę Karinę w jej najbardziej urzekającym wydaniu gdy autor z rozmysłem i artyzmem odkrywa na nowo gatunek „komedii romantycznej”.


KINO KULTURA, g. 20.00 // wydarzenia bezpłatne

UWAGA, TRWA SEANS: OD DFK-u DO KINA STUDYJNEGO

Pokaz materiałów archiwalnych, a po seansie dyskusja z udziałem zaproszonych gości, m.in. Marleny Gabryszewskiej, Macieja Gila, Magdaleny Łazarkiewicz, Janusza Zaorskiego, Sławomira Rogowskiego, Radosława Piwowarskiego, Krystyny Kofty.

Punktem wyjścia do dyskusji jest wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Małe kina” i jego pierwsza strofa:

Najlepsze to małe kina

w rozterce i w udręce,

z krzesłami wyściełanymi

pluszem czerwonym jak serce.

Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzą o dawnych kinach i DKF-ach Warszawy. Powspominamy – przywołując seanse, zdarzenia, ludzi i anegdoty – dawne filmowe miejsca stolicy, porozmawiamy o tym jaką małe kina pełniły funkcję (kulturotwórczą i opiniotwórczą) przed laty, przywołamy życie miejskie, studenckie i towarzyskie Warszawy (i nie tylko Warszawy) lat 70. i 80., przybliżymy dawny repertuar. Zapytamy gości i ekspertów również o to, czy DKF-y stanowiły podwalinę pod przyszłe/obecne kina studyjne i jakie są dziś najważniejsze cele/wyzwania kin studyjnych, jaka jest ich rola w budowaniu lokalnych społeczności i kreowaniu kultury filmowej. Czy mają szansę w pozyskaniu ciekawych filmowych treści i zwróceniu uwagi współczesnego widza przy tak bogatej ofercie kulturalnej? Spotkanie wpisuje się w bieżącą dyskusję na temat zmiany modelu upowszechniania kultury filmowej na świecie.


7 PAŹDZIERNIKA, PIĄTEK

KINO ŚWIT, g. 10.00-12.30 // wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy organizowane przez kino // Limit osób 20.

UBIERZ MNIE reż. Małgorzata Goliszewska (16 min)

Po seansie warsztaty dla młodzieży.

Warsztat bazujący na filmie „Ubierz mnie” w reż. Małgorzaty Goliszewskiej ma na celu pokazać znaczenie krytyki i komunikatów oceniających w budowaniu pozytywnych relacji. Siłą filmu jest jego surowy autentyzm i naturalizm. Oglądamy bohaterkę w różnych systemach społecznych (wśród rodziny, znajomych, przyjaciół), które mogą w dużym stopniu odzwierciedlać otoczenie uczniów. Niekonstruktywne, przepełnione oceną i brakiem akceptacji schematy komunikacyjne bardzo dobrze ilustrują to, z czym często styka się młody człowiek – warunkowa akceptacja, odrzucenie, krytyka, brak zrozumienia. Uczniowie poznają narzędzia komunikacyjne pozwalające zamieniać oceny na opinie i budować satysfakcjonujące relacje, w których otwartość i autentyczność idzie w parze z dążeniem do nieranienia innych.

Fundacja Generator / prowadzenie: Marcin Majkut


KINO AMONDO, g. 17.00 // seans płatny: 10 zł; wydarzenie bezpłatne: spacer śladami lokacji filmowych. Limit osób 20: obowiązują zapisy 

 

DOMÓWKA Z KINEM AMONDO: WOKÓŁ FILMU PLAC ZBAWICIELA

17.00 – otwarcie wydarzenia: zapowiedź Jan Lubaczewski

17.15 – pokaz filmu PLAC ZBAWICIELA reż. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze

19.00 – koniec projekcji, krótkie spotkanie z Joanną Kos-Krauze i wyjście na spacer z reżyserką śladami filmu wokół placu Zbawiciela i lokacji filmowych: wejście do kina Luna, zwiedzanie obiektów: kościół, pasaż, sklep, restauracja, park; omówienie realizacji filmu z Joanną Kos-Krauze

20.00 – zakończenie

Spacer śladami filmowych lokacji odbędzie się w języku polskim i angielskim. Tłumaczenie Magdalena Krajewska.


KINO LUNA, g. 20.30 // wydarzenie płatne: bilety 20 zł

 W programie seans niespodzianka z muzyką na żywo!


8 PAŹDZIERNIKA, SOBOTA

KINO MURANÓW, g. 11.00 // wydarzenie bezpłatne dla dzieci, obowiązują zapisy i limit miejsc 10; w tym samym czasie wydarzenie płatne dla rodziców: bilety 24 zł


11.00 – NIE TAKI WILKU STRASZNY, JAK GO MALUJĄ / wydarzenie bezpłatne dla dzieci

Pokaz krótkich metraży autorstwa Mariusza Wilczyńskiego i warsztaty plastyczne dla dzieci z udziałem Mariusza Wilczyńskiego.


11.00 – SERCE DĘBU reż. Laurent Charbonnier i Michel Seydoux / wydarzenie płatne dla opiekunów

SPACER „ŚLADAMI KIN STUDYJNYCH”: KINO SYRENA MUZEUM WARSZAWY, KINO KULTURA, KINO ATLANTIC, g. 17.00, przewodniczka: Magdalena Krajewska / spacer w języku polskim. Limit osób – 20; obowiązują zapisy

 

KINO PRAHA, g. 18.00 // wydarzenie bezpłatne

 NA KRÓTKO PO GDYNI / blok krótkich metraży

Pokaz najciekawszych krótkometrażowych filmów wyprodukowanych w Studiu Munka i nagrodzonych w tym roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Na zaostrzenie apetytów widzów zostanie wyświetlony jako pierwszy krótkometrażowy film animowany pt. KOT w reżyserii Zofii Strzeleckiej. Film został zrealizowany w ramach programu „Młoda Animacja” w Studiu Munka

FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA reż. Jakub Radej / 29 min

Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

WRÓBEL reż. Marcin Janos Krawczyk / 24 min

VICTORIA reż. Karolina Porcari / 28 min.

Autorka filmu, Karolina Porcari, otrzymała m.in. Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym dla reżysera najlepszego filmu fabularnego, uhonorowano ją również nagrodą im. Lucjana Bokińca za najlepszy film krótkometrażowy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi Ania Serdiukow

Łączny czas trwania projekcji: 87 min.


KINO ATLANTIC, g. 20.00 // wydarzenie płatne: bilety 20 zł

 PRZEDPREMIERA! BOY FROM HEAVEN reż. Tarik Saleh

Film otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na tegorocznym MFF w Cannes.


9 PAŹDZIERNIKA, NIEDZIELA

SPACER „ŚLADAMI WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH”: WISŁA, ELEKTRONIK, MURANÓW, g. 10.00, przewodniczka i tłumaczka: Magdalena Krajewska / spacer w języku angielskim. Limit osób: 20; obowiązują zapisy

 

KINOKAWIARNIA STACJA FALENICA, g. 16.00 / wydarzenie płatne: bilety 20 zł

 PRZEDPREMIERA! BABY BROKER reż. Hirokazu Koreeda

Film otrzymał Nagrodę Jury Ekumenicznego, a Kang-ho Song został uhonorowany nagrodą dla najlepszego aktora na MFF w Cannes w tym roku.


KINO ELEKTRONIK, g. 19.00 / wydarzenie bezpłatne (wernisaż wystawy); 19.30 wydarzenie płatne (przedpremierowy pokaz): bilety 20 zł

 19.00 Wernisaż wystawy SCENY Z ŻYCIA PLAKATOWEGO

Wystawa poświęcona plakatom filmowym marki „Plakiat” autorstwa Maksa Bereskiego, prezentująca fragment twórczości artysty z lat 2019-2022, ukazująca przekrój tematyczny i gatunkowy podejmowanych przez plakacistę realizacji. Pośród ekspozycji znajdują się m.in. „Sukienka”, „Pani Doubtfire”, „Pewnego razu... w Hollywood”, „C’mon C’mon”, „Teściowie”.

W tym roku Maks Bereski – marka PLAKIAT – został uhonorowany nagrodą PISF-u (Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) za plakat do filmu „Teściowie”. Po raz pierwszy w historii nagród zdarzyło się, aby dwa plakaty tego samego twórcy były nominowane równocześnie w tej samej kategorii: obok plakatu do filmu „Teściowie” nominowany był również plakat do filmu „Ucieczka na srebrny glob” (autorstwa Maksa Bereskiego).

Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie 16 polskich i zagranicznych plakatów marki PLAKIAT. 17 plakat do filmu SILENT TWINS będzie miał swoją premierę na ekranie w kinie.


PRZEDPREMIERA! SILENT TWINS reż. Agnieszka Smoczyńska

Film otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz nagrody za muzykę i scenografię oraz Wielką Nagrodę „Złote Lwy” na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes "Silent Twins" to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni „Córek dancingu” i „Fugi”. Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane opowiada z lekkością tanecznych kroków, także w swoim anglojęzycznym debiucie daje popis nieskrępowanej wyobraźni. Wizjonerski, wypełniony muzyką "Silent Twins", choć zrealizowany w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I – podobnie jak poprzednie filmy Smoczyńskiej – pokazuje perspektywę kobiet.

 Po seansie SILENT TWINS spotkanie z reżyserką Agnieszką Smoczyńską poprowadzi Ania Serdiukow


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

MR
SKS
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2022
Zobacz również
Międzynarodowa premiera „Drogi” Edyty Wróblewskiej we Francji
Polskiego Kina Młodego Widza w Warszawie. Trwają zapisy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll