PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.09.2022
W warszawskim kinie Kultura odbyła się premiera najnowszych krótkich metraży zrealizowanych w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Zaprezentowano cztery filmy: "TEMPO HOME" (reż. Kamil Bembnista), "PO NIEDZIELI" (reż. Sebastian Drożak, WRÓBEL (reż. Marcin Janos Krawczyk) i MUSIC OF SONNY (reż. Klementyna Margolis, Anna Sałacińska).
fot. Sylwia Olszewska/SFP

 

"TEMPO HOME", reż. Kamil Bembnista

Czy to możliwe, by w miejscu, które z założenia ma być tymczasowe, czuć się jak w domu? Leila, Amir i Baqir to troje z ponad tysiąca mieszkańców obozu dla uchodźców - zbudowanego z kontenerów - znajdującego się na terenie dawnego lotniska Berlin-Tempelhof. Jego tymczasowość, która tkwi w materialności domów, zdaje się dyktować atmosferę tego labiryntu. Bohaterowie stawiają się sytuacji w poczekalni, pragnąc stabilizacji i nadziei, że nie skończą w kolejnej tymczasowej przestrzeni.


"PO NIEDZIELI", reż. Sebastian Drożak 

Historia dwojga fizycznie i psychicznie poranionych ludzi, którzy kiedyś się w siebie zaplątali. Ich skomplikowane bycie razem zostało nagle przerwane. Teraz Milena staje pod drzwiami Mariusza z ich umierającym psem, Homerem. Żąda pomocy, ale czy czegoś jeszcze? Słowa i niedopowiedzenia zostawiają naprawdę głębokie blizny, a czas nie zawsze leczy rany. Marginesem nadziei jest nowy początek – nowy tydzień, nowy dzień. Wszystko to, co przyjdzie po niedzieli.


WRÓBEL, reż. Marcin Janos Krawczyk
Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

MUSIC OF SONNY, reż. Klementyna Margolis, Anna Sałacińska
Praca w fabryce płyt CD i DVD jest powtarzalna, schematyczna, ale też niewymagająca wielkiego skupienia i refleksji. Są tacy, którzy w fabryce pracują kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. To ich wypowiedzi stanowią narrację w animacji. Słyszymy ich głosy, ale nie widzimy twarzy - symbolicznie stają się nieważne, jak każdy pracownik, który w fabryce jest tylko elementem systemu, trybikiem w maszynie, a nie indywidualną jednostką. Rytmiczna, wciągająca i hipnotyzująca animacja o rutynie i odnajdywaniu w niej sensu.

Premiery najnowszych filmów Studia Munka SFP odbyły się 22 września w kinie Kultura w Warszawie.
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2022
Zobacz również
fot. Sylwia Olszwska/SFP
Niezastąpiony. Franciszek Pieczka nie żyje
Porozmawiajmy o muzyce filmowej. Zaproszenie na spotkanie w SFP
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll