PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Kamień” Bartosza Kozery i „Noamia” Antonio Galdameza znalazły się w programie 5. Festiwalu Kina Środkowo i Wschodnioeuropejskiego BEAST w Porto. Produkcje Studia Munka SFP powalczą o nagrody w konkursie East Wave.

Portugalski festiwal skupia się na przybliżaniu widzom kinematografii krajów Europy Środkowo-Wschodniej, do udziału zapraszając filmy z rejonu od Bałkanów po kraje nadbałtyckie. W tym roku gościem specjalnym imprezy jest Czarnogóra, której poświęcono znaczną część festiwalowych wydarzeń. Natomiast w trzech konkursach BEAST IFF zaprezentowanych zostanie 28 krótko i średniometrażowych produkcji fabularnych, dokumentalnych oraz eksperymentalnych. "Kamień" Bartosza Kozery i "Noamia" Antonio Galdameza powalczą o Grand Prix w fabularnym konkursie East Wave, w którym obok nich znalazły się m.in. krótkie metraże z Węgier, Litwy, Ukrainy, Słowacji czy Rumunii.


"Kamień" to zabawna, potraktowana z czułością i wyczuciem opowieść o wierze i próbie zawłaszczenia cudu. W filmie pierwsze skrzypce po mistrzowsku grają: młodziutka Irena Melcer i doświadczona Katarzyna Herman. W roli papieża partneruje im natomiast Krzysztof Materna.


Zrealizowany w 2021 roku obraz Bartosza Kozery to jedna z najczęściej nagradzanych produkcji Studia Munka w ostatnim czasie. Film zdobył m.in. I nagrodę na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, Złote Grono Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, aż cztery statuetki na Gosh! Film Festival w Paryżu, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Jeonju w Korei Południowej, statuetkę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Vancouver Polish Film Festival 2022 oraz dwie nagrody Independent Shorts Awards 2022.


"Noamia"  to oniryczny kryminał, w którym Warszawa leży nad morzem, a Bartłomiej Topa wciela się w komisarza policji próbującego rozwikłać tajemnicę zabójstwa młodego mężczyzny... Wkrótce okazuje się, że komisarza i ofiarę łączy coś więcej niż tyko śledztwo.


Obraz Antonio Galdameza uhonorowano m.in. wyróżnieniem w konkursie polskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2020, Nagrodą Specjalną w Konkursie Filmów Krótkich na WAMA Film Festival 2020 oraz Grand Prix Solanin Film Festiwal 2021.


Oba filmy zrealizowane zostały w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Stałym partnerem i koproducentem filmów z programu jest Telewizja TVN.


Za produkcję wykonawczą „Kamienia” odpowiadała Wiola Łabędź (No Drama Production), zaś koproducentami filmu były firmy Coloroffon, Halo Studio i MX35. Koproducentką i producentką wykonawczą „Noami” była Joanna Malicka (34film!). Koproducentami filmu są również firmy Coloroffon i Sound Making.


5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego BEAST w Porto potrwa od 21 do 25 września br.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.09.2022
Zobacz również
Rusza nabór na IMPAKT. PRODUCERS’ LAB
Konferencja Kin Studyjnych: co zrobić, by przetrwać i dalej działać
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll