PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótkometrażowy „Kamień” Bartosza Kozery znalazł się w gronie laureatów Independent Shorts Awards 2022. Produkcja Studia Munka SFP została nagrodzona w Los Angeles w kategoriach Best Comedy Short i Best Ensemble Cast.

"Kamień" to historia niepełnosprawnej, młodziutkiej zakonnicy Zofii, która przypadkiem dotyka leżącego w parku głazu. Chwilę później niespodziewanie odzyskuje władzę w nogach. Przełożeni Zakonu postanawiają podjąć starania, by Watykan uznał to zdarzenie za cud.

 

Oprócz wyjątkowego poczucia humoru jurorzy Independent Shorts Awards docenili występującą w filmie plejada aktorskich znakomitości. W Zofię wciela się Irena Melcer, a partnerują jej Katarzyna Herman, Andrzej Walden, Andrzej Dębski oraz Krzysztof Materna.

 

Independent Shorts Awards to już kolejne wyróżnienia dla filmu w reżyserii Bartosza Kozery. W 2021 roku "Kamień" uhonorowany został I nagrodą na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, Złotym Gronem Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, czterema statuetkami na Gosh! Film Festival w Paryżu (dla najlepszego filmu, reżysera, scenarzysty oraz wyróżnienie specjalne „Cinéma des Potes”) oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Jeonju w Korei Południowej. W 2022 roku obraz zdobył statuetkę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Vancouver Polish Film Festival oraz Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Long Story Short we Wrocławiu.

 

Za scenariusz „Kamienia” Bartosz Kozera w 2017 roku otrzymał Wyróżnienie na Festiwalu Script Fiesta. Młody reżyser jest także m.in. laureatem konkursu TVN na scenariusz kinowej komedii współczesnej (2014), zdobywcą I nagrody Papaya Young Directors (2016), II nagrody w III Ogólnopolskim Konkursie na Małą Formę Dramatyczną (2016). W 2021 roku na ekrany kin wszedł, nakręcony wg jego scenariusza, film „Czarna owca” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka.

 

Autorem zdjęć do „Kamienia” jest Tomasz Gajewski. Scenografię stworzyła Agnieszka Małgorzata Bąk. Za kostiumy odpowiadała Kamila Zabłocka. Muzykę skomponował Hubert Zemler. Montaż filmu to dzieło Magdaleny Chowańskiej – laureatki nagrody za montaż na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

"Kamień" został zrealizowany w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stałym partnerem programu jest Telewizja TVN. Za produkcję wykonawczą „Kamienia” odpowiadała Wiola Łabędź (No Drama Production). Koproducentami filmu były firmy Coloroffon, Halo Studio i MX35.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.09.2022
Zobacz również
Konferencja Kin Studyjnych: co zrobić, by przetrwać i dalej działać
„Kamień” wśród laureatów Independent Shorts Awards
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll