PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w Sokołowsku odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend 26-28 sierpnia.
Motywem przewodnim tegorocznej odsłony festiwalu jest hasło „Kino Interwencji”. Organizatorzy chcą skupić się na kinie, które zostawia w widzach ślad i nie pozwala o sobie zapomnieć długo po zakończeniu seansu. - Kinie aktualnym w dobie obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Europie, którą przeżywamy razem z naszymi sąsiadami i przyjaciółmi z Ukrainy – mówi Zuzanna Fogtt, dyrektorka i producentka festiwalu.

W ramach tytułowej sekcji HOMMAGE zostanie pokazany film, który 20 lat temu miał swoją premierę podczas gali otwarcia festiwalu w Berlinie, a powstał na podstawie jednego z ostatnich tekstów duetu Kieślowski i Piesiewicz - „Niebo” (Heaven, 2002) Toma Tykwera z Cate Blanchett i Giovannim Ribisim w rolach głównych.

W ramach tej samej sekcji pokazane zostaną „Gadające głowy” i „Gadające głowy 2021” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

- Pragniemy stworzyć przestrzeń, w której widzowie - przede wszystkim ukraińska społeczność mieszkająca obecnie w regionie - mogliby nagrać swoje odpowiedzi na słynne pytania Kieślowskiego: "Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze?". Zebrany materiał posłużyć za cenne świadectwo obecnych czasów. Ważne jest, aby móc oddać – nawet w takim symbolicznym wymiarze – głos tym, którym siłą został odebrany – mówi Diana Dąbrowska, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Jedną z bohaterek festiwalu będzie hiszpańska reżyserka Carla Simón, zdobywczyni Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. Młoda hiszpańska reżyserka jest jedną z kluczowych przedstawicielek nowego hiszpańskiego kina. Podczas Hommage à Kieślowski zostaną pokazane wszystkie jej najważniejsze filmy: pełne metraże „Lato 1993” i najnowszy „Alcarràs” oraz dwa krótkie metraże – „Correspondencia” i „Después también”.

Jak zawsze w Sokołowsku będzie można spotkać i porozmawiać ze współpracownikami oraz przyjaciółmi Kieślowskiego. Gośćmi będą również reżyserzy i aktorzy pokazywanych filmów.

W tym roku na festiwalu będzie również obecna córka reżysera „Przypadku” – Marta Hryniak. Wydarzenie swoim Honorowym Patronatem objęła jak co roku, żona reżysera, Maria Kieślowska.

Szczegółowy program 11. edycji Hommage à Kieślowski znajduje się na stronie: www.hommageakieslowski.pl/pl/program/kalendarz-wydarzen

 
LK
Hommage à Kieślowski
Ostatnia aktualizacja:  22.08.2022
Zobacz również
Nagroda dla Marka Piestraka na festiwalu Przeźrocza
Ukraina! 7. Festiwal Filmowy jesienią w całej Polsce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll