PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wystartował nabór fabularnych projektów filmowych, które wezmą udział w programie US in Progress odbywającym się w ramach American Film Festival we Wrocławiu. Program – działający od 2011 roku – ma na celu rozwój koprodukcji ze Stanami Zjednoczonymi, prezentację zachęt na rynku audiowizualnym, reklamę firm działających w Polsce oraz wzajemne przybliżenie systemów produkcji filmowej USA i Polski.
Zgłoszenia projektów amerykańskich można przesyłać przez formularz internetowy do 11 września: https://www.americanfilmfestival.pl/usinprogress.do

Jednemu spośród 10 wyselekcjonowanych projektów, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyzna nagrodę wysokości 50,000 dolarów z przeznaczeniem na postprodukcję (korekcję barwną, dźwięk czy efekty specjalne) w Polsce.

Partnerskie firmy, Fixafilm, Orka, Black Photon, XANF i Soundflower Studio przyznają swoje nagrody w usługach postprodukcyjnych. Łączna wartość nagród oferowanych przez US in Progress tym samym sięga 100,000 USD. Mamy nadzieję, że zachęci to twórców amerykańskich do współpracy z naszym krajem.

Dotychczasowi laureaci US in Progress to między innymi: "Jethica", reż. Pete Ohs (po kolorkorekcji w Black Photon w Warszawie miał premierę na festiwalu SXSW w Austin i Quantum Cowboys (pierwotnie zatytułowany The Boardinghouse Reach), animacja autorstwa Geoffa Marsletta, laureat nagrody publiczności  na Champs-Elysees Film Festival w Paryżu oraz nagrody za najlepszy soundtrack (z udziałem Macieja Zielinskiego) na Annecy Film Festival. W roku ubiegłym nagroda Dyrektora Instytutu trafiła do "You and I Summer Shelton", właśnie ukończonego w firmie Fixafilm.

W 2022 roku US in Progress odbędzie się w dniach 9-11 listopada, w ramach American Film Festival we Wrocławiu (8-13 listopada).

Więcej informacji na stronie usinprogress.com
LK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  11.08.2022
Zobacz również
5. BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie od 14 sierpnia
Startuje nabór filmow do US in Progress
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll