PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
13 sierpnia publiczność w Jaśliskach będzie mogła obejrzeć prapremierowo krótkometrażowy obraz „Wróbel” w reżyserii Marcina Janosa Krawczyka. Malownicza miejscowość na Podkarpaciu jest miejscem akcji nowej produkcji Studia Munka SFP. Zdjęcia do filmu realizowane były we wrześniu ubiegłego roku.
„Wróbel” to historia dobiegającego pięćdziesiątki mężczyzny, w którego naznaczony alkoholem i kolejnymi upadkami świat pewnego dnia wkracza ekipa warszawskich filmowców. Wróbel dostaje niespodziewaną propozycję zagrania jednej z ról w serialu... Dostrzega w niej szansę na zerwanie z dotychczasowym życiem i okazję do pojednania z najbliższymi. Kiedy jednak trzeźwy i schludny stawia się na planie, okazuje się, że w filmie ma zagrać „poprzedniego” siebie – lokalnego pijaczka przesiadującego na schodach wiejskiego sklepu. Mężczyzna wpada we wściekłość.

Debiutujący jako reżyser w fabularnym krótkim metrażu Marcin Janos Krawczyk podkreśla, że „Wróbel” to opowieść o próbie odzyskania godności, która ma skłonić widzów do refleksji nad naturą człowieka. Powstały według scenariusza Jarosława Strzały obraz to dla niego kolejny krok w filmowej karierze. Krawczyk znany jest szerokiej publiczności jako aktor filmowy i telewizyjny. Ponadto jest autorem głośnych, nagradzanych dokumentów „Randez Vous”, „Sześć tygodni”, „Matka 24h” i „Ziemia bezdomnych”.

13 sierpnia, podczas imprezy „Kręcą mnie Jaśliska” w Gminnym Ośrodku Kultury, przed zaplanowaną na godz. 18.00 prapremierą „Wróbla” publiczność będzie miała okazję zobaczyć dokumentalne produkcje reżysera. Wieczór zwieńczy spotkanie i rozmowa z ekipą filmu, w której wezmą udział Marcin Janos Krawczyk, a także aktorzy – odtwórca głównej roli Dariusz Toczek oraz Bartosz Obuchowicz. Przyzwyczajeni do obecności filmowych ekip mieszkańcy Jaślisk, w których powstały m.in. „Boże ciało” Jana Komasy, „W imię” Małgorzaty Szumowskiej i „Wino truskawkowe” Dariusza Jabłońskiego, będą mogli przekonać się jak ich miejscowość prezentuje się w obiektywie kamery Andrzeja Wojciechowskiego, autora zdjęć m.in. do filmów Kingi Dębskiej „Moje córki krowy”, „Zabawa, zabawa” i Zupa nic”, a teraz także i „Wróbel”.

„Wróbel” to kolejna produkcja Studia Munka SFP zrealizowana w ramach programu Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentami filmu są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Film otrzymał finansowanie Podkarpackiego Funduszu Filmowego. Koproducentem i producentem wykonawczym obrazu jest Janos Film Production. Partnerem i koproducentem filmów z programu Trzydzieści Minut jest telewizja TVN.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  11.08.2022
Zobacz również
Startuje nabór filmow do US in Progress
Konkurs na scenariusz filmu inspirowanego „Pociągiem”. Zgłoszenia do 16 sierpnia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll