PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rozpoczyna się festiwalowy weekend 16. BNP Paribas Dwa Brzegi. W piątek m.in. w programie monodram Jana Peszka oraz nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie „Alcarràs”. W sobotę m.in. polska premiera filmu „The Eight Mountains” oraz spotkania z reżyserami filmów „Braty”, Piosenki o miłości", „Inni ludzie”, „Tonia” i „Lombard”. W ramach Festiwalu również koncert Ewy Bem i Katarzyny Miller.

Piątek (5 sierpnia) zaczyna się od pokazu „Dnia wielkiej ryby” z udziałem Jana Peszka, bohatera retrospektywy „I Bóg stworzył aktora” (Kino Lubelskie, godz. 10:00), a zakończymy monodramem aktora „Scenariusz dla nie istniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” (Kino na Zamku, godz. 21:00). Sztuka jest scenicznym traktatem, w którym autor bada możliwości teatru, poddaje potencjał teatru swoistej analizie.

 

W Kinie Lubelskim trzy polskie filmy i spotkania z ich twórcami w Sali Bursztynowej. O godz. 11:30 „Piosenki o miłości” i rozmowa z reżyserem Tomaszem Habowskim, następnie o godz. 13:30 „Braty” z udziałem reżysera Marcina Filipowicza, aktora Sebastiana Deli i producenta, dyrektora Studia Munka-SFP Jerzego Kapuścińskiego. Jako trzeci film pokażemy „Innych ludzi” (godz. 15:30). Po seansie dyskusja z reżyserką Aleksandrą Terpińską. Na wieczór polecamy nagrodzony w Cannes „Baby Broker” (Kino Lubelskie, godz. 18:00) i laureata Złotego Niedźwiedzia „Alcarràs” (Kino Lubelskie, godz. 20:30). W kinie plenerowym „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego (Kino Perła na Małym Rynku, godz. 21:00).

 

Piątek zapowiada się również koncertowo. Na drugim brzegu, na Zamku w Janowcu występ Ewy Bem, jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych (Zamek w Janowcu, dziedziniec — ul. Lubelska 20, Janowiec, godz. 19:00). Ale to nie wszystko! Bielas, ikona Łodzi, autor bezkompromisowych i pełnych przewrotnego humoru tekstów oraz Mechu, gitarzysta i multiinstrumentalista zagrają w Trzecim Księżycu (Mały Rynek 1, Kazimierz Dolny, godz. 19:30). Z kolei „NIEBØ”, zespół tworzony przez Agę Ozon i Adriana Kierońskiego, wystąpi w Piekarni Sarzyński (ul. Nadrzeczna 6, Kazimierz Dolny, godz. 20:30).Sobotni (6 sierpnia) poranek rozpoczyna się od pokazu od zwycięzcy Millenium Docs Against Gravity - „Lombardu” (Kino Lubelskie, godz. 10:00). Po nim spotkanie z reżyserem Łukaszem Kowalskim (Sala Bursztynowa, godz. 11:30). Później „Tonia” (Kino Lubelskie, godz. 12:00) i rozmowa z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem (Sala Bursztynowa, godz. 13:45). O godz. 14:00 przeniesiemy się do świata księżnej Diany w pokazywanym premierowo na naszym Festiwalu dokumencie „Diana. The Princess” (Kino Lubelskie, godz. 14:00).

 

Wieczorem będziemy mogli podziwiać Agatę Buzek na ekranie w filmie „Moje wspaniałe życie” (Kino na Zamku, godz. 21:00). O godz. 17:00 w Kinie Lubelskim zaczynamy galę zamknięcia 16. BNP Paribas Dwa Brzegi, a po niej polska premiera pokazywanego w Cannes filmu „The Eight Mountains” Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch. Na wieczór przygotowaliśmy również polską premierę - seans „Pięknego poranka” z Léą Seydoux w roli głównej (Kino Lubelskie, godz. 21:00). W Kinie Perła na Małym Rynku pokaz „Aline. Głos miłości” (godz. 21:00).

 

Wieczorem idziemy w tango z Katarzyną Miller, psycholożką, psychoterapeutką i autorką płyty „Choćby tylko na chwilę”. To muzyczne spotkanie z jej piosenkami oraz twórczością poetycką (Sala Bursztynowa, godz. 19:30). Dziś również wernisaż wystawy, która jest finałem projektu „Moim zdaniem — wystawa biżuterii z komunikatem”, wykorzystującego formę złotniczą w niewerbalnej komunikacji z odbiorcą (Muzeum Nadwiślańskie, Muzeum Sztuki Złotniczej — ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny, godz. 16:00).

 


BNP Paribas Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2022 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

MR
BNP Paribas Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  5.08.2022
„Negatyw” z nagrodami na festiwalach
Nabór filmów do WAMA Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll