PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Miasto Wrocław, firma Futureal Investment Partners – nowy właściciel budynku Wratislavia Tower przy ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty porozumiały się w sprawie przyszłości Kina Nowe Horyzonty.
Kino i główne wydarzenia w nim organizowane: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz American Film Festival zostaną we Wrocławiu co najmniej do 2032 roku, a jeszcze tego lata rozpocznie się modernizacja kina i całego budynku.

W sierpniu tego roku rozpocznie się gruntowny remont Kina Nowe Horyzonty, w którym od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych festiwali filmowych w Polsce – MFF Nowe Horyzonty, a od trzynastu lat także American Film Festival. Festiwale oraz inne wydarzenia filmowe i kulturalne organizowane są we współpracy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i miasta Wrocławia.

Miasto zawarło umowę najmu ze spółką Futureal Investment Partners na dziesięć lat – do czerwca 2032 r. i udostępniło przestrzeń kina Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, aby mogło kontynuować swoją misję.

- Zagwarantowanie miejsca na działalność Nowych Horyzontów, którą wszyscy tak cenimy, było wyzwaniem. Udało się je zrealizować z nawiązką, bo kino nie tylko pozostaje w obiekcie, z którym jest kojarzone, ale zostanie także gruntownie zmodernizowane – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Cieszę się, że Roman Gutek wraz zespołem zostaje z nami na minimum dziesięć kolejnych lat.

Futureal Investment Partners zmodernizuje kino z własnych środków. Zostaną zainstalowane: nowa klimatyzacja, nowe projektory, ekrany oraz nagłośnienie. Modernizacja zostanie przeprowadzona w okresie od sierpnia 2022 r. do maja 2023 r. Jako pierwsze, do końca października tego roku, zmodernizowane zostaną hol kina oraz największa sala numer 1. Następnie czasowo wyłączane będą kolejne sale, a prace zostaną poprowadzone tak, aby nie były uciążliwe dla bieżącej działalności kina. 13. edycja American Film Festival odbędzie się zgodnie z planem w listopadzie 2022.

- Jestem wdzięczny miastu i prezydentowi, panu Jackowi Sutrykowi, za aktywne włączenie się, w niełatwych dla kina i kultury czasach, w negocjacje z nowym właścicielem budynku i doprowadzenie tych negocjacji do pozytywnego zakończenia. Dziesięcioletnia umowa stabilizuje sytuację kina i festiwali oraz umożliwia ich dalszy rozwój – mówi Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. - W czasie trwającej już siedemnaście lat współpracy pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem, w Kinie Nowe Horyzonty zostało zrealizowanych wiele wydarzeń filmowych, kulturalnych i edukacyjnych służących mieszkańcom Wrocławia. Przed pandemią, przez cały rok w pokazach i różnych wydarzeniach w kinie uczestniczyło 500 tysięcy widzów. Oznacza to, że od 2012 roku, kiedy Kino Nowe Horyzonty rozpoczęło działalność, odwiedziło je prawie 5 milionów osób.
LK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  31.07.2022
Zobacz również
Big Festivalowski: nowy festiwal w Płocku
Znamy laureatów 22. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll