PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.07.2022
Po raz trzynasty w połowie października odbędzie się jedyny festiwal filmów fabularnych w Łodzi. Kamera Akcja to w tym roku Konkurs Authors Spotlight, światowe premiery, międzynarodowi goście i dyskusje o kulisach branży filmowej. Właśnie ruszyła przedsprzedaż karnetów na wydarzenie, które w tym roku zagości w Szkole Filmowej w Łodzi i Muzeum Kinematografii.
W programie 13. FKA znajdzie się ponad 50 filmów, w tym głośne premiery i filmy nagradzane na światowych festiwalach. - W tym roku widzowie mogą się spodziewać najlepszej selekcji od lat. Przez cały rok skrupulatnie śledziliśmy najciekawsze tytuły na światowych festiwalach. Już teraz wiemy, że nie zabraknie filmów z Cannes, Berlinale, Toronto czy Wenecji. Pierwsze tytuły ogłosimy na początku sierpnia - mówi dyrektor festiwalu Przemysław Glajzner.

Zgłoś swój krótki metraż do Konkursu Authors Spotlight

Międzynarodowy Konkurs Etiud i Animacji powraca z nową nazwą, by zaprezentować i docenić najbardziej intrygujące krótkie metraże z całego globu. Tegoroczna edycja jest poświęcona kinu autorskiemu, ale… autor nie jedno ma imię! - Od przeszło dekady festiwal udowadnia, że za sukcesem artystycznym każdej produkcji stoi nie tylko reżyser/ka, ale wiele osób z ekipy realizacyjnej, właśnie dlatego nowa nazwa konkursu podkreśla ten kolektywny wymiar procesu powstawania filmu – tłumaczy Glajzner.

Do konkursu zgłosić mogą się zarówno studenci/absolwenci szkół filmowych, jak i profesjonalni oraz niezależni twórcy filmowi. Na krótkometrażowe filmy aktorskie „live action” oraz animacje organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2022 r. Zgłoszenia są przyjmowane przez platformę FilmFreeway. Filmy zakwalifikowane do finału zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele branży filmowej.

Razem filmowi w Łodzi

- Tegoroczne hasło Festiwalu Kamera Akcja to RAZEM FILMOWI. To wezwanie, ale i postulat, który towarzyszy Festiwalowi od trzynastu lat. Od początku istnienia wydarzenia podkreślamy, że tworzenie i odbiór filmu to nierozerwalne naczynia, a za samą produkcją nie stoją jako samotni jeźdźcy reżyserzy z producentami — to praca wspólnoty niesamowicie zaangażowanych ludzi. Film nie istnieje również bez kontekstu odbioru, bez wspólnego doświadczenia, bez krytyków filmowych i nas kinomanów  - mówi Malwina Czajka, dyrektorka festiwalu.

13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Tylko do 15 sierpnia można kupić karnet w cenie 79 zł. Więcej informacji na stronie kameraakcja.com.pl 
LK
Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  21.07.2022
Zobacz również
“Kremacja czasu” Beaty Poźniak z nagrodą w Indiach
13 polskich pełnych metraży na 22. MFF Nowe Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll