Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
2 lipca 2022 roku zakończyło się Lubuskie Lato Filmowe. Poznaliśmy laureatów wszystkich konkursów tego jednego z najstarszych polskich festiwali filmowych.
Werdykt Jury Konkursu Głównego 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022 wydany na posiedzeniu w dniu 30 czerwca 2022 roku
Jury Konkursu Głównego 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022
Jury Konkursu Głównego 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022
w składzie: Borys Lankosz - przewodniczący, Ryszard Brylski, Klara Cykorz, Anna Osmólska-Mętrak i Iwona Siekierzyńska po obejrzeniu 15 filmów fabularnych postanowiło przyznać następujące nagrody:
Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego dla filmu Błędy / Emma in Love Jana Prušinovský’ego
za poruszającą opowieść o potrzebie miłości i kruchości uczuć w szorstkim, zmierzającym ku ich atrofii współczesnym świecie.
za poruszającą opowieść o potrzebie miłości i kruchości uczuć w szorstkim, zmierzającym ku ich atrofii współczesnym świecie.
Nagrodę Brązowego Grona dla filmu Powrót do tamtych dni / Back to Those Days Konrada Aksinowicza za opowiedzenie z czułością i autentycznością osobistej tragedii, która dotyka nadziei i strat w każdym z nas.
Nagrodę Srebrnego Grona
dla filmu Piosenki o miłości / Songs About Love Tomasza Habowskiego
za intymną, wibrującą opowieść o pewnym porozumieniu i pewnym konflikcie, bólu klasowych różnic i radości wspólnej pracy twórczej.
Nagrodę Złotego Grona dla filmu Nosorożec / Rhino Olega Sentsova za wstrząsającą opowieść o zbrodni, karze w ziemi bez woli pokuty.
Werdykt Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych
Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych 51. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2022 w składzie: Jerzy Armata, Pavel Chalupa, Tomasz Gąssowski, po obejrzeniu 20 filmów dokumentalnych postanowiło przyznać następujące nagrody:
Nagrodę Brązowe Grono dla filmu Oddział intensywnej opieki nad życiem / Intensive Life Unit Adéli Komrzý za wnikliwe podjęcie rzadko podejmowanego tematu, jak mądrze i godnie zachować się w obliczu spraw ostatecznych.
Nagrodę Srebrne Grono dla filmu Kolory Tobiego / Colors of Tobi Alexy Bakony
za wzruszającą opowieść o tolerancji, akceptacji i bezwarunkowej miłości.
Nagrodę Złote Grono dla filmu Film balkonowy / The Balcony Movie Pawła Łozińskiego
za uniwersalny, ważny i niepozbawiony humoru film, który przypomina, że można i trzeba próbować ze sobą rozmawiać.
Werdykt Jury Konkursu Krótkich Filmów Fabularnych
Jury Konkursu Krótkich Filmów Fabularnych 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022 w składzie: Jakub Armata, Andrzej Goleniewski i Mirosław Dembiński po obejrzeniu 15 krótkich filmów fabularnych postanowiło przyznać następujące nagrody:
Wyróżnienie dla filmu The Hero Mileny Dutkowskiej
za umiejętność opowiedzenia w prostej formie o znaczeniu przekazywania uniwersalnych wartości i ich roli w życiu dziecka.
Nagrodę Brązowego Grona dla filmu Szereg syczący / The Clench Marcina Kluczykowskiego
za umiejętność rozwinięcia pozornie banalnej sytuacji w obraz bogatej w subtelności i wielowymiarowej relacji międzyludzkiej.
Nagrodę Srebrnego Grona dla filmu Gęś / Goose Marii Wider
za dojrzały portret relacji w rodzinie, z ich wielowątkowością, dynamizmem i ciepłem, ze szczególnym uwzględnieniem wyrazistej kreacji Mai Wolskiej.
Film powstał w Studiu Munka SFP.
Nagrodę Złotego Grona dla filmu Fonica M-120 Olivéra Rudolfa
za niejednoznaczną historię o inicjacji młodego bohatera, pozostawiającą nadzieję w świecie, w którym trudno znaleźć pozytywne wartości. Zaletą filmu jest również niebanalna forma zarówno od strony dramaturgicznej, jak i wizualnej.
za niejednoznaczną historię o inicjacji młodego bohatera, pozostawiającą nadzieję w świecie, w którym trudno znaleźć pozytywne wartości. Zaletą filmu jest również niebanalna forma zarówno od strony dramaturgicznej, jak i wizualnej.
Tegoroczna nagroda im. Andrzeja Milczarkiewicza, ufundowaną przez przyjaciół Lubuskiego Lata Filmowego otrzymało dwoje białoruskich twórców: Volha Dashuk i Victor Asliuk. Pokazali w Łagowie na specjalnych pokazach dokumentalne filmy: Koła / The Wheel / Kola – reż. / dir. Victor Asliuk, Białoruś / Belarus , Drewniany naród / Wooden people / Drauliany narod – reż. / dir. Victor Asliuk, Białoruś / Belarus , Amator kina / Amateur Filmaker / Kinaamatar – reż. / dir. Volha Dashuk.
WRÓB
LLF
Ostatnia aktualizacja: 3.07.2022
Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rusza Kameralne Lato w Radomiu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023