PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.07.2022
2 lipca 2022 roku zakończyło się Lubuskie Lato Filmowe. Poznaliśmy laureatów wszystkich konkursów tego jednego z najstarszych polskich festiwali filmowych.


Werdykt Jury Konkursu Głównego 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022  wydany na posiedzeniu w dniu 30 czerwca 2022 roku
Jury Konkursu Głównego 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022
w składzie: Borys Lankosz - przewodniczący, Ryszard Brylski, Klara Cykorz, Anna Osmólska-Mętrak i Iwona Siekierzyńska po obejrzeniu 15 filmów fabularnych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego  dla filmu Błędy / Emma in Love Jana Prušinovský’ego
za poruszającą opowieść o potrzebie miłości i kruchości uczuć w szorstkim, zmierzającym ku ich atrofii współczesnym świecie.
Nagrodę Brązowego Grona  dla filmu Powrót do tamtych dni / Back to Those Days Konrada Aksinowicza  za opowiedzenie z czułością i autentycznością osobistej tragedii, która dotyka nadziei i strat w każdym z nas.

Nagrodę Srebrnego Grona dla filmu Piosenki o miłości / Songs About Love Tomasza Habowskiego
za intymną, wibrującą opowieść o pewnym porozumieniu i pewnym konflikcie, bólu klasowych różnic i radości wspólnej pracy twórczej.

Nagrodę Złotego Grona  dla filmu Nosorożec / Rhino Olega Sentsova  za wstrząsającą opowieść o zbrodni, karze w ziemi bez woli pokuty.Werdykt Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych 
Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych 51. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2022 w składzie: Jerzy Armata, Pavel Chalupa, Tomasz Gąssowski, po obejrzeniu 20 filmów dokumentalnych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Brązowe Grono  dla filmu Oddział intensywnej opieki nad życiem / Intensive Life Unit Adéli Komrzý  za wnikliwe podjęcie rzadko podejmowanego tematu, jak mądrze i godnie zachować się w obliczu spraw ostatecznych.

Nagrodę Srebrne Grono  dla filmu Kolory Tobiego / Colors of Tobi Alexy Bakony
za wzruszającą opowieść o tolerancji, akceptacji i bezwarunkowej miłości.

Nagrodę Złote Grono  dla filmu Film balkonowy / The Balcony Movie Pawła Łozińskiego
za uniwersalny, ważny i niepozbawiony humoru film, który przypomina, że można i trzeba próbować ze sobą rozmawiać.Werdykt Jury Konkursu Krótkich Filmów Fabularnych 
Jury Konkursu Krótkich Filmów Fabularnych 51. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2022 w składzie: Jakub Armata, Andrzej Goleniewski i Mirosław Dembiński po obejrzeniu 15 krótkich filmów fabularnych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Wyróżnienie dla filmu The Hero Mileny Dutkowskiej
za umiejętność opowiedzenia w prostej formie o znaczeniu przekazywania uniwersalnych wartości i ich roli w życiu dziecka.

Nagrodę Brązowego Grona  dla filmu Szereg syczący / The Clench Marcina Kluczykowskiego
za umiejętność rozwinięcia pozornie banalnej sytuacji w obraz bogatej w subtelności i wielowymiarowej relacji międzyludzkiej.

Nagrodę Srebrnego Grona  dla filmu Gęś / Goose Marii Wider
za dojrzały portret relacji w rodzinie, z ich wielowątkowością, dynamizmem i ciepłem, ze szczególnym uwzględnieniem wyrazistej kreacji Mai Wolskiej. Film powstał w Studiu Munka SFP.

Nagrodę Złotego Grona  dla filmu Fonica M-120 Olivéra Rudolfa
za niejednoznaczną historię o inicjacji młodego bohatera, pozostawiającą nadzieję w świecie, w którym trudno znaleźć pozytywne wartości. Zaletą filmu jest również niebanalna forma zarówno od strony dramaturgicznej, jak i wizualnej.


Tegoroczna nagroda im. Andrzeja Milczarkiewicza, ufundowaną przez przyjaciół Lubuskiego Lata Filmowego otrzymało dwoje białoruskich twórców: Volha Dashuk i Victor Asliuk. Pokazali w Łagowie na specjalnych pokazach dokumentalne filmy:  Koła / The Wheel / Kola – reż. / dir. Victor Asliuk, Białoruś / Belarus , Drewniany naród / Wooden people / Drauliany narod – reż. / dir. Victor Asliuk, Białoruś / Belarus , Amator kina / Amateur Filmaker / Kinaamatar – reż. / dir. Volha Dashuk.
 
WRÓB
LLF
Ostatnia aktualizacja:  3.07.2022
Zobacz również
Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rusza Kameralne Lato w Radomiu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll