PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.07.2022
KAMERALNE LATO to tygodniowe święto kina i jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Radomiu. Znamy program tegorocznej jubileuszowej edycji.
Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to festiwal organizowany nieprzerwanie od 2008 roku w Radomiu. Celem imprezy jest szeroko rozumiana promocja wartościowego kina, edukacja filmowa młodzieży oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami młodej branży filmowej.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 3 lipca o godzinie 16:30 w Muszli Koncertowej w Parku im. T. Kościuszki, a uświetni je koncert „VIKING GODDESSES” w wykonaniu braci STECHEK. Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano także plenerowy pokaz filmowy w Kinie Samochodowym. Na ekranie zagości produkcja w klimacie kina drogi - „Thelma i Louise” (reż. Ridley Scott). Projekcja odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przed hipermarketem Castorama. Start o 21:30.

We wtorek 5 lipca w ramach międzynarodowych warsztatów „TOGETHER – ToGetThere” w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu odbędzie się debata „Film jako nowoczesne narzędzie profilaktyki społecznej i edukacji”, którą poprowadzi dyrektorka organizacyjna festiwalu – Karolina Adamczyk. Mieszkańcy Radomia mogą także wziąć udział w bezpłatnym i otwartym cyklu AKADEMIA ZAWODOWCÓW, w ramach którego artyści opowiedzą o kulisach pracy w branży filmowej. W programie między innymi wykład aktorki i dyrektorki Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – Małgorzaty Potockiej oraz aktorów Alana Bochnaka i Wojciecha Ługowskiego. Spotkania odbędą się 5,6 i 7 lipca na Scenie Kotłownia. Start o godzinie 18:00.

Podczas cyklu KAMERALNE LATO DZIECIOM, który odbywa się w ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej 6 lipca o 11:00, młodzież z Radomia weźmie udział w pokazie filmu „Puls Sióstr”, a następnie w specjalnie zaprojektowanych dla nich warsztatach. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji drogą mailową pod adresem info@kameralnelato.pl.

W ramach cyklu NIEBO NAD RADOMIEM 5, 6 i 7 lipca na Dziedzińcu Hufca ZHP Radom-Miasto (Rynek 1) odbędzie się przegląd reżyserskich dokonań jednego z bardziej cenionych twórców światowego kina - Clinta Eastwooda. Widzowie zobaczą filmy „RICHARD JEWELL”, „SULLY” oraz „CRY MACHO”. Początek pokazów o godz. 21:30.

Nowością w programie jubileuszowej edycji festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, który odbędzie się 8 lipca w ramach części konkursowej KAMERALNEGO LATA czyli FREEDOM Film Festival. Widzowie wezmą udział w jak zwykle otwartych i bezpłatnych projekcjach, w których będzie można obejrzeć filmy z najdalszych zakątków świata.

W ramach FREEDOM Film Festival odbędą się w tym roku także stałe elementy programu każdej edycji KAMERALNEGO LATA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Krótkometrażowych (6-7 lipca) oraz Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK (4 lipca).

Widzowie wezmą również udział w wyjątkowym Przeglądzie Filmów Ukraińskich, podczas którego obejrzą 5 krótkometrażowych produkcji. Pokaz zaplanowano 8 lipca o godzinie 21:30 w Kamienicy Deskurów. 9 lipca o godzinie 18:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA odbędzie się DEBATA O WOLNOŚCI, podczas której o różnych aspektach wolności rozmawiać będą uznane osobistości ze świata kina i kultury: Łukasz Jasina, Chris Niedenthal, Małgorzata Potocka oraz Mariusz Wilczyński. Spotkanie poprowadzi dyrektor artystyczny festiwalu - Łukasz Adamski.

15. edycja wydarzenia to także liczne wydarzenia branżowe w ramach sekcji SCRIPTMARKET.PRO (7-9 lipca). W trakcie festiwalowego tygodnia odbędą się spotkania ze specjalistami z branży filmowej, warsztaty oraz debata na temat systemu produkcji filmów krótkometrażowych w Polsce. Młodzi twórcy będę mieli szansę na zaprezentowanie swoich projektów filmowych podczas sesji pitchingowych.

Zwieńczeniem jubileuszowej edycji festiwalu będzie uroczysta gala finałowa, podczas której poznamy zwycięzców konkursów filmowych. Uroczystość odbędzie się 9 lipca o godzinie 20:30 w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Program jubileuszowej edycji KAMERALNEGO LATA obfituje również w otwarte wydarzenia kulturalne. Mieszkańcy Radomia mogą bezpłatnie wziąć udział w koncertach oraz wieczorach muzycznych w klubie festiwalowym.

Więcej informacji TUTAJ .

MR
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  1.07.2022
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Łagów 2022 - oto laureaci!
„Apokawixa”: zapowiedź nowego filmu Xawerego Żuławskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll