PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rozpoczęła się tegoroczna edycja programu edukacyjnego PIERWSZY FILM skierowanego do licealistów i studentów. Dwunastu uczestników będzie stawiać pierwsze kroki w realizacji filmowej pod okiem doświadczonych filmowców.
"Pierwszy Film" to półroczny program edukacyjny dla pełnoletnich licealistów i studentów, którzy pod okiem doświadczonych filmowców stawiają pierwsze kroki w realizacji filmowej i kręcą etiudy dokumentalne według własnych pomysłów. Program składa się z sześciu bardzo intensywnych sesji – od czerwca do grudnia. Uczestnicy dzielą się na trzyosobowe zespoły, w których realizują krótkie filmy. Program jest idealnym miejscem dla młodych ludzi, którzy przygotowują się do zawodów filmowych; nie tylko takich jak reżyser, czy operator, ale też: montażysta, dźwiękowiec, kierownik produkcji. Efektem warsztatów będą etiudy filmowe, które mają szansę być pokazane podczas przyszłorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Do programu PIERWSZY FILM 2022 zakwalifikowało się 12 uczestników:

Julita Gajek
Aleksandra Głowicka
Alexandra Jansen
Maks Kopczyński
Alicja Pangowska
Karolina Rzepnikowska
Weronika Siemińska
Maja Szklarska
Aleksandra Wieteska
Joanna Zalewska
Emil Zawistowski
Jakub Zboiński

Opiekunami i tutorami programu są nagradzani filmowcy: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter. Podczas pierwszej sesji uczestnicy m.in. wzięli udział w warsztatach dotyczących dźwięku w filmie prowadzonych przez reżysera dźwięku Dariusza Wancerza oraz w warsztatach poświęconych sprzętowi kamerowemu odbywających się w siedzibie partnera programu-firmy MX35.

Organizatorem Pierwszego Filmu jest założona przez Adama i Katarzynę Ślesickich Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Jej głównym celem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego oraz młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów oraz produkcja filmów. Wśród działań fundacji są takie programy jak DOC LAB POLAND, największa w Polsce inicjatywa dla profesjonalnych dokumentalistów, łącząca konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży; CEDOC MARKET – jedyny w Polsce międzynarodowy market koprodukcyjny; DOC DEVELOPMENT – program intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie, IMPAKT – program dla producentów rozwijających projekty fabularne i dokumentalne, czy DOC HOT SELECTION – projekcje najnowszych polskich filmów dokumentalnych i autorskie spotkania.

LK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2022
Zobacz również
„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” w kinach
Polska animacja „Airborne” z wygraną w Tokio rusza w drogę po Oscara
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll