PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Solar Voyage” Adama Żądło zakwalifikował się do konkursu krótkometrażowych dokumentów portugalskiego festiwalu FEST. Produkcja Studia Munka SFP w dniach 20-27 czerwca powalczy o statuetkę Srebrnego Rysia.
Na program organizowanego w nadmorskim kurorcie Espinho w Portugalii festiwalu FEST składają się pokazy filmów fabularnych i krótkometrażowych. Ważny jest również obszerny blok wydarzeń branżowych, obejmujący kursy mistrzowskie, warsztaty, debaty i wydarzenia poświęcone rozwijaniu projektów z udziałem najbardziej obiecujących filmowych talentów, a także największych nazwisk światowego kina. Festiwalowy konkurs Silver Lynx skierowany jest do debiutujących filmowców w wieku poniżej 35 roku życia i obejmuje cztery różne formaty: krótkie fabuły, dokumenty, animacje i kino eksperymentalne.

„Solar Voyage” to historia Mirka Lecha, który po wieloletniej izolacji wyrusza w niezwykłą podróż dookoła świata w poszukiwaniu miłości i... słońca. Jego plan jest prosty: zamierza dotrzeć do Afryki, znaleźć pracę w elektrowni słonecznej, a także kandydatkę na żonę. A następnie wrócić z nią do Polski na wesele... Trwający zaledwie 18 minut „Solar Voyage” zawiera w sobie aż 60 lat życia bohatera, którego doświadczeniem można by obdarować kilkoro ludzi. Na niezwykłą warstwę wizualną filmu składają się nielinearna narracja, elementy teledysku, rejestracji dokumentalnej, animacji, inscenizacji, aktorstwa, wypowiedzi z off-u, piosenki oraz dynamiczne zmiany narratora.Twórca filmu Adam Żądło jest artystą audiowizualnym, doktorantem Wydziału Sztuki UP im. KEN w Krakowie, absolwentem Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wychował się na wsi. W swojej twórczości łączy doświadczenie z pracy na roli z wiedzą naukową i najnowszymi technologiami. Czynnie wspierał koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga i badaniem przestrzeni kosmicznej. Specjalizuje się w animacji, fotografii i filmie.

Film zrealizowany został w Studio Munka SFP w ramach programu "Pierwszy dokument "współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za jego produkcję odpowiedzialni byli Jerzy Kapuściński i Ewa Jastrzębska. Za produkcję wykonawczą odpowiadała AMA Film Academy. Zdjęcia do "Solar Voyage" zrealizował Michał Sosna.

Światowa premiera "Solar Voyage" miała miejsce w 2021 roku w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Prawie równolegle z festiwalem FEST w Portugalii "Solar Voyage" prezentowany jest na Wyspach Kanaryjskich na 22. Festiwalu Internacional de Cine de Lanzarote (16-22 czerwca 2022).

LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.06.2022
Zobacz również
„Po miłość / Pour l'amour” z Jowitą Budnik nagrodzony w Nowym Jorku
Znamy zwycięzcę Europejskiej Nagrody Publiczności LUX 2022
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll