PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka SFP pełnometrażowy debiut Piotra Złotorowicza "Wiarołom" otrzymał Wyróżnienie Honorowe Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w New Jersey.
New Jersey International Film Festival rokrocznie prezentuje najciekawsze propozycje światowego i amerykańskiego kina autorskiego dając widzom okazję do spotkań i rozmowy z jego twórcami. Konkursowe produkcje wyświetlane są w blokach skupiających pełnometrażowe fabuły, dokumenty, krótkie metraże, animacje oraz filmy eksperymentalne. Zaproszony na Festiwal film Piotra Złotorowicza znalazł się w gronie 29 obrazów wyselekcjonowanych z 667 zgłoszeń z całego świata.


"Wiarołom", fot. Sylwia Olszewska SFP

„Wiarołom” to opowieść o miłości, przemijaniu i tajemnicy, która nieoczekiwanie po latach wychodzi na jaw. W główne role wcielili się debiutująca na ekranie Julia Szczepańska oraz Mateusz Więcławek. Partnerują im utytułowani aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz w rolach rodziców dźwigających na swych barkach brzemię skomplikowanej przeszłości.

- Zawsze bardzo interesowały mnie rodzinne sekrety przekazywane z pokolenia na pokolenie. Chciałem opowiedzieć historię o oczyszczającej mocy prawdy - mówił reżyser w przedfestiwalowym wywiadzie dla serwisu New Jersey Stage.

Urodzony w 1982 roku Piotr Złotorowicz jest absolwentem Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pierwszy krótkometrażowy dokument „Smolarze” był prezentowany na ponad 130 festiwalach w Polsce i za granicą, zaś szkolna etiuda „Ludzie normalni” otrzymała 17 nagród, w tym Srebrną Kijankę na 19. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Kolejny krótki metraż „Matka Ziemia” miał premierę podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Jest również laureatem Talentów „Trójki” w kategorii Film. Światowa premiera „Wiarołomu” miała miejsce w styczniu tego roku na Dhaka Film Festival w Bangladeszu.

"Wiarołom", fot. Sylwia Olszewska SFP

  „Wiarołom” to już kolejny debiut zrealizowany w ramach Program ”60 Minut" współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia Studia Munka odpowiadali: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest CANAL+ Polska. „Wiarołom” otrzymał wsparcie od Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. Partnerami produkcji były firmy Coloroffon i Panavision. Za międzynarodową promocję filmu Piotra Złotorowicza odpowiada IKH Pictures Promotion


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.06.2022
Zobacz również
Nagrody Kozzi Film Festiwal przyznane
Dokument "Lata świetlne" Moniki Proby nagrodzony w Norwegii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll