PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  7.06.2022
- Postawienie na debiut to pewna wygrana. Bo nic przecież nie smakuje, jak to, co pierwsze. Pierwszy pocałunek, pierwsze piwo, pierwsze wakacje nad morzem. Pierwszy obejrzany film – zwłaszcza ten dla dorosłych – zapamiętujemy zazwyczaj na całe życie - krytyczka filmowa Magda Felis, prowadząca galę otwarcia 41. Młodzi i Film.
41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film zainaugurował pokaz "Kroniki Koszalińskiej". - Jadąc do Koszalina, nie wiedziałem o festiwalu nic i pomyślałem, że to świetny punkt wyjścia. Postanowiłem, że osią mojego filmu będzie próba zobaczenia imprezy oczami jego uczestników – tak wspominał po roku prace nad kroniką 40. Festiwalu Młodzi i Film Jakub Laskowski.

fot. Sylwia Olszewska

Przed nami 13 pełnometrażowych debiutów fabularnych, 11 pełnometrażowych debiutów dokumentalnych i 43 krótkometrażowe debiuty filmowe. Po każdej konkursowej projekcji odbędą się dyskusje z cyklu "Szczerość za szczerość".

Tegoroczna edycja, to nie tylko seanse pełnometrażowych i krótkometrażowych debiutów filmowych. Warto śledzić Pokazy Niespodzianki. Wśród nich jest "Tonia" Marcina Bortkiewicza, pełniącego w tym roku funkcję Przewodniczącego Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. Przedpremierowy pokaz jego filmu odbędzie się we wtorek o godzinie 20.00 w Kinie Kryterium. Będzie to jeden z nielicznych pokazów przed premierą.


fot. Sylwia Olszewska

Ważnym punktem wieczoru otwarcia Młodzi i Film było wręczenie medalu „Za zasługi dla Koszalina” – przyznanego przez  Radę Miejską – Januszowi Kijowskiemu, obecnemu i wieloletniemu Dyrektorowi programowemu festiwalu. Medal wręczył Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, i wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Żaneta Kwapisz.

Galę otwarcia, podczas której przedstawiono także członkinie i członków Jury, zakończono pokazem filmu „U311 Czerkasy” w reżyserii Tymura Yashchenko. Debiutancka polsko-ukraińska koprodukcja inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o pierwszym w najnowszej historii Ukrainy starciu z rosyjskim okupantem. Załoga Czerkasów stawiała opór wrogowi przez trzy tygodnie i była jedynym z dziewięciu ukraińskich okrętów, które nie opuściły flagi państwowej.

Organizatorami Festiwalu Młodzi i Film są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin, Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Patronaty honorowe nad festiwalem objęli: Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Jedliński – Prezydent Miasta Koszalina, Jacek Bromski – Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Polski Instytutu Sztuki Filmowej.
LK
Mlodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  9.06.2022
Zobacz również
Nabór na stypendia scenariopisarskie w Willi Decjusza
41. MŁODZI I FILM. Przedstawiamy harmonogram debat SFP
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll