PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.06.2022
W piątek, 3 czerwca 2022 odbyła się Gala Industry, podczas której poznaliśmy pierwszych festiwalowych laureatów. Nagrody otrzymali także uczestnicy DOC LAB POLAND - największego w Polsce programu skierowanego do filmowców-dokumentalistów, współorganizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, którego kolejna sesja zakończyła się właśnie w ramach 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Gala odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
W piątkowy wieczór poznaliśmy m.in. laureata Nagrody Studentów Miasta Krakowa dla najlepszego filmu konkursowego. Jak co roku, również w ramach tej edycji gremium kilkunastu studentów filmoznawstwa wskazało najlepszy film spośród wszystkich zakwalifikowanych do festiwalowych konkursów. Nagrodę otrzymał film „Syndrom Hamleta” (reż.Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski).

Syndrom Hamleta, fot. KFF

Ogłoszone zostały także wszystkie nagrody specjalne, pozaregulaminowe oraz wyróżnienia. Producentki filmu “Syndrom Hamleta”, Magdalena Kamińska i Agata Szymańska (Balapolis) otrzymały Nagrodę Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz FDR Studio dla najlepszego producenta polskich filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Film otrzymał także wyróżnienie przyznane przez jury konkursu dokumentalnego. Jury postanowiło także wyróżnić Ihora Ivanko za film “Krucha pamięć”.

Nagrody za zdjęcia i montaż przypadły autorom filmu “Głos”(reż. Dominika Montean-Pańków). Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż otrzymała Milenia Fidler, a Nagrodę pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia ufundowaną przez firmę Black Photon otrzymał Wojciech Staroń.


"Głos", fot. KFF

Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie krótkometrażowym otrzymali Adán Aliaga za film “Hardcore” (film dokumentalny), Gerhard Funk za film “Kozie zaklęcie” (film animowany) i Alison Kuhn za film “Roje” (film fabularny).

W międzynarodowym konkursie DocFilmMusic, jury pod przewodnictwem Włodka Pawlika przyznało jedno wyróżnienie. Otrzymała je Ana Sofia Fonseca za film “Cesária Évora”.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście festiwali rekomendujących do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego. W piątkowy wieczór poznaliśmy wskazanego przez Krakowski Festiwal Filmowy kandydata, który ma szansę na najważniejsze europejskie filmowe trofeum w kategorii pełnometrażowego dokumentu: “Boylesque” (reż. Bogna Kowalczyk)

Codzienne spotkania Industry w Małopolskim Ogrodzie Sztuk, fot. Agnieszka Fiejka

  W ramach tegorocznej edycji KFF Industry online odbyły się trzy sesje pitchingowe: Animated in Poland – dla polskich projektów animowanych w produkcji oraz współorganizowane razem z Doc Lab Poland – Docs to Start i Docs to Go! – dla polskich projektów dokumentalnych w developmencie i w postprodukcji. Na gali rozdania nagród branżowych ogłoszono nagrody dla najlepszych prezentacji.

Wszystkich laureatów Krakowskiego Festiwalu Filmowego i zdobywców głównych festiwalowych nagród poznamy w sobotę, 4 czerwca podczas uroczystej gali w Kinie Kijów.  Stacjonarna edycja festiwalu zakończy się w niedzielę, 5 czerwca pokazami filmów nagrodzonych. Filmy konkursowe oraz cykl specjalny Domówka są dostępne online na platformie KFF VOD do 12 czerwca.


WRÓB
KFF
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2022
Zobacz również
62. KFF. Oto zwycięzcy pitchinów!
Wystartował Animation Slam 2022 – Festiwal Animacji Żywej w Gdańsku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll