PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film dokumentalny BOYLESQUE w reżyserii Bogny Kowalczyk, którego bohaterką jest najstarsza polska drag queen - Lulla La Polaca miał polską premierę na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym. 
BOYLESQUE to słodko-gorzka opowieść o życiu na przekór metryce i konwenansom. Queerowy performer Lulla la Polaca nie traci nadziei na miłość, choć za jego pragnieniami nie zawsze nadąża osiemdziesięcioletnie ciało – i świat, który chciałby mu przykleić łatkę emeryta. Za sceniczną personą Lulli stoi Andrzej - mężczyzna, który nie pasuje do żadnych ról i pokoleniowych rozdań: bywa w zakładach pogrzebowych i na paradach równości; na dancingach i w gejowskich klubach. Najstarsza polska drag queen z gracją porusza się w świecie, który adoruje młodość, a BOYLESQUE wychwytuje czułe punkty jej biografii.

BOYLESQUE to pełnometrażowy debiut dokumentalny Bogny Kowalczyk, reżyserki i animatorki, która w swoich pracach łączy style tradycyjne z możliwościami, których dostarczają nowe technologie. Absolwentka PWSTiTV w Łodzi od 2009 reżyseruje wideoklipy i animacje takie jak Klimat i waniliaczy eksperymentalny Fifth Element animowany w całości z farbowanego lodu. W swoim dorobku Bogna ma też wizualizacje do sztuk teatralnych i koncertów.

Dokument powstał w polsko-czeskiej koprodukcji, przy wsparciu finansowym Czeskiego Funduszu Filmowego oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego, a jego producentami są HAKA FILMS, HBO Max oraz Bionaut.

Premiera „Boylesque" odbyła się 1 czerwca w kinie Kijów. Kolejny pokaz 4 czerwca o godz. 15.30 w Kinie pod Baranami. 62. Krakowski Festiwal Filmowy w dniach 29 maja – 12 czerwca. Film będzie dostępny w ramach edycji online na KFF VOD (3-12 czerwca). W czerwcu do zobaczenia również w ramach Post Pxrn Film Festival w warszawskim Muranowie.
MR
KFF
Ostatnia aktualizacja:  2.06.2022
Zobacz również
Rozdano Telekamery
Nowa „Akademia Pana Kleksa”: w rolach głównych Tomasz Kot i Antonina Litwiniak
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll