PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Twórca wielu teledysków m.in. „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses czy „Poison” Alice Cooper, Vance Burberry przyjedzie w listopadzie do Torunia. Podczas tegorocznego EnergaCAMERIMAGE odbierze nagrodę honorową za Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Wideoklipów.
Vance Burberry jest autorem zdjęć australijskiego pochodzenia, który w ciągu swojej kariery zawodowej nakręcił niezliczoną ilość różnorodnych gatunkowo teledysków dla wielu znanych i uwielbianych na całym świecie artystów sceny muzycznej. Wprawdzie jego nazwisko może niewiele mówić niewtajemniczonym, ale wideoklipy, za których wizualną stronę odpowiadał znane są chyba każdemu fanowi muzyki pod każdą szerokością geograficzną. Nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać ani „Sweet Child O’ Mine” w wykonaniu Guns N’ Roses czy szalonej energii „Poison” Alice Cooper, ale to nie jedyne jego dokonania. Na przestrzeni lat współpracował również z takimi artystami, jak na przykład Pearl Jam (“Mind Your Manners”, “Sirens”), Ozzy Osbourne (“See You on the Other Side”, “Back on Earth”), Linkin Park (“In the End”), Nickelback (m.in. “Someday”, “Too Bad”), R.E.M. (“At My Most Beautiful”), Cher (“Strong Enough”), Anastacia (“I’m Outta Love”, “Cowboys & Kisses”), Avril Lavigne (“Let Me Go”), Busta Rhymes (“Put Your Hands Where My Eyes Can See”) i wieloma innymi, osiągając imponującą liczbę blisko 120 niezapomnianych wideoklipów w swoim zawodowym portfolio.
 
Karierę zawodową rozpoczynał w jednym z lokalnych teatrów w Sydney w dziale odpowiedzialnym za oświetlenie teatralnej sceny, gdzie odkrył nieograniczone możliwości budowania emocji światłem (i docelowo obrazem), a następnie oświetlając widowiskowe koncerty wielu rockowych i heavymetalowych zespołów. To właśnie wykorzystanie światła w obrazie filmowym stało się jego największą pasją i charakterystycznym rysem artystycznego stylu. Burberry podchodzi do swojej profesji z ogromną pasją i zaangażowaniem, twierdząc przy tym, że zdjęcia filmowe to nie tylko rzemiosło, ale przede wszystkim duchowa podróż. Jego wieloletnie doświadczenie natomiast pozwala mu na swobodne łączenie zdobytych technik teatralnych czy koncertowych z tymi czysto filmowymi i znakomite odnajdywanie się w najróżniejszych gatunkach.
 
W pracy nad filmami Vance Burberry z powodzeniem łączy swoje dwie największe pasje, czyli kino oraz nurkowanie. Będąc od dwóch dekad instruktorem NAUI (Międzynarodowego Stowarzyszenia Instruktorów Podwodnych), równocześnie prowadzi profesjonalne kursy kinematografii podwodnej, które samodzielnie opracował i które są uznawane jako jedne z oficjalnych kursów honorowanych przez to stowarzyszenie. Dzięki zdobytym w ten sposób umiejętnościom, Vance Burberry jest autorem zdjęć z niezwykle szerokim wachlarzem umiejętności operatorskich i oświetleniowych, gotowym na każde wyzwanie i realizację nawet najbardziej śmiałego projektu filmowego.

30. EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 12-19 listopada 2022 w Toruniu.
LK
EnergaCAMERIMAGE
Ostatnia aktualizacja:  26.05.2022
Zobacz również
Nowa jakość polskiego kina familijnego? "Detektyw Bruno" już w kinach
11. Grand Prix Komeda: odliczamy dni do startu festiwalu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll