PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Flm z udziałem laureatki Złotych Lwów Jowity Budnik "Po miłość / Pour l'amour” będzie miał swoją światową premierę podczas Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku.
"Po miłość / Pour l’amour" powalczy o nagrodę Grand Chameleon Award już w czerwcu (3-12.06). Film Andrzeja Mańkowskiego został wybrany spośród 2 694 nadesłanych do konkursu. W kategorii Narrative Feature będzie konkurować z 11 filmami.

Główną bohaterką "Po miłość / Pour l’amour" jest Marlena, zmagająca się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm męża. Przez internet poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.


- Marlena jest dojrzałą kobietą, znajdującą się w takim momencie swojego życia, kiedy wydaje się, że już nic specjalnego na nią nie czeka. Tęskni za prawdziwą, dobrą miłością. Pewne wydarzenie sprawia, że znajduje niespodziewanie mężczyznę swoich marzeń, w którym się zakochuje - mówi Jowita Budnik

W rolach głównych: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba, Andrzej Gałła. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski („Dzieci dzwonią”), dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek („Dotknąć obrazu”), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak („Odgrzeb”), charakteryzację - Magda Dusza („Ogniem i mieczem”). 

W 2021 roku film był pokazywany w ramach Konkursu Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W polskich kinach zadebiutuje 10 czerwca.

Za produkcje odpowiada Beata Hrycyk-Mańkowska z HOP! Media. Koproducentem jest Telewizja Polska, dystrybutorem - Galapagos Films.

LK
Galapagos Films
Ostatnia aktualizacja:  24.05.2022
Zobacz również
Małgorzata Burzyńska-Keller – tradycja i teraźniejszość
Nowy dyrektor artystyczny Kameralego Lata
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll