PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kompozytor wybitny, autor muzyki do ponad 150 filmów. Stworzył doskonale znane kompozycje do takich obrazów jak m.in. „Vabank” i „Seksmisja”. Henryk Kuźniak w Ostrowie podczas festiwalu Grand Prix Komeda odbierze Nagrodę Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości, a także spotka się z publicznością.

Henryk Kuźniak stworzył muzykę do filmów: animowanych, dokumentalnych, fabularnych (m.in. „Vabank”, „Vabank II”, „Seksmisja”), seriali TV (m.in. „Sukces” „Parada oszustów,” „Na kłopoty Bednarski”). Nagradzany wielokrotnie na festiwalach filmowych za muzykę filmową. – Jego prace, tak przecież różnorodne, wyróżniają się polotem i finezją. Często już po pierwszych dźwiękach orientujemy się, że dobrze znamy tę melodię. Z filmu, z telewizji, a najpewniej z pamięci własnej. Kuźniak pisze tak, że jego kompozycje zawsze się zapamiętuje. W jego partyturach mieści się tęsknota, nostalgia, ale i swoisty sprzeciw wobec tym uczuciom. Bunt, rozżalenie, gniew. Henryk Kuźniak potrafi łączyć ze sobą przeciwieństwa. W jednym filmie, Teatrze Telewizji, a nawet w jednym utworze sprawia, że słuchając – uśmiechamy się, potem milczymy, wreszcie zastanawiamy  nad sensem życia. Wielka kultura muzyczna, perfekcyjny warsztat, ale i, co tu kryć, nadzwyczajny talent melodyka – tak o jego twórczości pisze filmoznawca Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. I właśnie na tym festiwalu będzie okazja, by spotkać się osobiście z Henrykiem Kuźniakiem. Ten wybitny kompozytor jest tegorocznym laureatem Nagrody za Całokształt Twórczości na ostrowskim filmowym wydarzeniu.


– Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości przyznawana jest dorocznie od kilku lat. Dotychczas została wręczona tak wybitnym kompozytorom jak Andrzej Korzyński, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan AP Kaczmarek, Zygmunt Konieczny – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, organizatora festiwalu.   

 

Henryk Kuźniak odbierze Nagrodę podczas uroczystej gali wieńczącej festiwal – w sobotę, 4 czerwca. Wcześniej, we wtorek, 31 maja, będzie okazja do rozmowy z tym kompozytorem. Spotka się on bowiem z publicznością po projekcji filmu animowanego „Warzywniak, 360 st.”, do którego stworzył muzykę. Nie tylko z nim. Do Ostrowa przyjedzie wtedy także twórca tej animacji – Andrzej Barański, reżyser takich filmów jak m.in. „Parę osób, mały czas”, „Niech gra muzyka” czy „Nad rzeką, której nie ma”. Obydwaj twórcy zresztą niejednokrotnie współpracowali ze sobą na planie filmowym, toteż podczas spotkania zapewne nie zabraknie wspomnień związanych z realizacjami reżysersko-muzycznymi.

MR
Grand Prix Komeda
Ostatnia aktualizacja:  6.05.2022
Zobacz również
Znamy skład jury 19. edycji Millennium Docs Against Gravity
Nocne Szaleństwo na 22. Nowych Horyzontach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll