PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wśród tytułów, które zapowiada Netflix są seriale "Gry rodzinne", "Brokat", "Pewnego razu na krajowej jedynce", "Informacja zwrotna", "Detektyw Forst", a także filmy "Broad Peak", "HELLHOLE", "Noc w przedszkolu", "Freestyle" i ""Pan Samochodzik i Templariusze".
Z książki na mały ekran

Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym "Detektyw Forst" (na podstawie twórczości Remigiusza Mroza). W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie w filmowej adaptacji romansu Anny Szczypczyńskiej "Dzisiaj śpisz ze mną". Ciekawie zapowiada się również "Informacja zwrotna" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. W produkcji jest również pełna  ekranizacja powieści "Pan Samochodzik i Templariusze".

Filmy

Na Netflix trafi HELLHOLE, grający z konwencją horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa policjant udający duchownego. Przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Ważną premierą będzie zapewne "Broad Peak"  –  opowieść o losach polskich himalaistów –  oraz film katastroficzny "The Hive". We "Freestyle" obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą (w głównej roli Maciej Musiałowski).


Siła jest kobietą

Serialowa czarna komedia "Gang Zielonej Rękawiczki" to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie "Dzień Matki" poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial "Brokat" zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W "Infamii" (tytuł roboczy) będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków, a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie.

Śmiech, łzy i tajemnice  

Komedia romantyczna "Jeszcze przed Świętami" to historia, w której trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się "Pewnego razu na krajowej jedynce", kiedy to grupa nieznajomych przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Natomiast serial komediowy "Gry rodzinne"rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. Noc w przedszkolu to czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem.

Trójkąty i kwadraty

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie "Dziewczyna i kosmonauta", o której serce rywalizować będą dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Uczucia skomplikują relacje także w "Lovzone", poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery - jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.

- Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE  w Netflix.

- Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.


Polskie seriale i polskie filmy, które zadebiutują w 2022 i 2023 roku na platformie Netflix:

Gry rodzinne - serial, premiera w lecie 2022 roku
Gang Zielonej Rękawiczki - serial, premiera na jesień 2022 roku
Broad Peak - film, premiera na jesień 2022 roku
HELLHOLE - film, premiera na jesień 2022 roku
Brokat - serial, premiera na jesień 2022 roku
Pewnego razu na krajowej jedynce - serial, premiera na jesień 2022 roku
Dzień Matki - film, premiera na jesień 2022 roku
Jeszcze przed Świętami - film, premiera na jesień 2022 roku
Noc w przedszkolu - film, premiera w grudniu 2022 roku
Dzisiaj śpisz ze mną - film, premiera na wiosnę 2023 roku
Dziewczyna i kosmonauta - serial, premiera w 2023 roku
Informacja zwrotna - serial, premiera na drugi kwartał 2023 roku
Infamia (tytuł roboczy) - serial, premiera na trzeci kwartał 2023 roku
Detektyw Forst - serial, premiera w 2023 roku
Lovzone - serial, premiera w 2023 roku
Freestyle - film, premiera w 2023 roku
The Hive - film, data premiery nieznana
Pan Samochodzik i Templariusze - film, premiera w 2023 roku
LK
Netflix
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2022
Zobacz również
Ruszył nabór filmów do konkursów 47.FPFF w Gdyni
"Listy do M. 5" w kinach w tym roku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll