PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
25 marca do kin w Stanach Zjednoczonych trafi „Infinite storm”, najnowsza produkcja zrealizowana przez Małgorzatę Szumowską i Michała Englerta. W filmie główną rolę zagrała dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts. Polskim producentem „Infinite storm”, jest Studio Produkcyjne ORKA.

Doświadczona górska przewodniczka Pam Bales tuż przed niezwykle groźną, śnieżną burzą spotyka wysoko w górach tajemniczego mężczyznę. Człowiek jest wyczerpany, na dodatek zupełnie nieprzygotowany na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Ta mrożąca krew w żyłach historia wydarzyła się na jednym z najwyższych szczytów w USA – Górze Waszyngtona w Apallachach. Prawdziwe wydarzenia stały się inspiracją do powstania filmu, który kręcony był w górach na Słowenii, a dodatkowe zdjęcia realizowano także w Polsce.W filmie obok odtwórczyni głównej roli Naomi Watts zagrali m.in. Billy Howle, Denis O’Hare i Parker Sawyers. Autorem scenariusza zainspirowanego prawdziwą historią  jest Joshua Rollins. Wśród producentów filmu znaleźli się m.in. Naomi Watts (Jam Tart Films), Trudie Styler (Maven Screen Media), Dominika Kulczyk (dFlights) i polskie Studio Produkcyjne ORKA.


Naomi Watts w "Infinite Storm", fot. Bleecker Street


 

– To nie do końca jest film o wspinaczce. To nie jest film tylko o górach. To film o nadziei i cierpieniu, ale i o druzgocącej stracie. „Infinite Storm” ma bardzo mocny wymiar ogólnoludzki – zwraca uwagę Magdalena Zimecka. Jak dodaje producentka filmu i szefowa Studia ORKA, „trudne warunki górskie na zdjęciach oraz obraz walki z żywiołem to także olbrzymia ilość efektów specjalnych, ale zrobionych tak, aby technologia była niezauważalna.”


Polacy stanowili także trzon ekipy realizacyjnej „Infinite Storm”: za pion zdjęciowy odpowiadał Michał Englert, za dźwięk – Marcin Jachyra, kostiumy – Katarzyna Lewińska, efekty specjalne na planie – Marek Subocz, dublerzy i kaskaderzy – Tomasz Krzemieniecki. Po polskiej stronie była też cała postprodukcja – czyli montażyści: Agata Cierniak i Jarosław Kamiński, a także efekty specjalne – Szymon Kania. Za dystrybucję międzynarodową odpowiada Sony Pictures International.

 

MR
PISF
Ostatnia aktualizacja:  24.03.2022
Zobacz również
Pierwsze polskie tytuły na 19. Millennium Docs Against Gravity
Rozpoczęcie naboru na XVI Dolnośląski Konkurs Filmowy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll