PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłasza nabór na XVI Dolnośląski Konkurs Filmowy. Jego celem jest wyłonienie projektów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe.
Fundusz Dolnośląskiego Konkursu Filmowego tworzą środki pochodzące z budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego (500 000 zł) i miasta Wrocławia (500 000 zł).

- Konkurs jest ważnym instrumentem wsparcia dla produkcji filmowych realizowanych na Dolnym Śląsku. Każdego roku dofinansowujemy przynajmniej 4-5 filmów. Tegoroczna edycja startuje 23 marca. Od tego dnia producenci mogą już składać wnioski i przesyłać do nas projekty. Komisja konkursowa przy wyborze filmów, które uzyskają pomoc finansową, będzie brała pod uwagę jakość złożonego projektu, związki produkcji z Dolnym Śląskiem, w szczególności udział naszych artystów, wykorzystanie plenerów. Nie bez znaczenia będzie też dotychczasowy dorobek producentów i reżyserów - mówi Jarosław Perduta, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Nabór zakończy się 20 kwietnia 2022 o godz. 12:00. Regulamin konkursu, wzór wniosku oraz inne materiały znajdują się na stronach: www.wroclawfilmcommission.pl oraz www.dcf.wroclaw.pl.

Dolnośląski Fundusz Filmowy powstał w 2008 roku. Jego fundatorami są samorządy województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Dolnośląskie Centrum Filmowe jest koproducentem filmów, które otrzymały dofinansowanie w konkursie. Celem konkursu jest wyłonienie projektów filmowych: fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe. Podstawowym kryterium oceny projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem dolnośląskim poprzez miejsce realizacji filmu i udział w jego realizacji twórców i podmiotów z terenu Dolnego Śląska.

Ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego dofinansowano do tej pory 80 filmów, m.in. „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobiela, Hugh Welchmana, „Dolina Bogów: w reż. Lecha Majewskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, czy „Ciemno, prawie noc” w reż. Borysa Lankosza.


LK
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2022
Zobacz również
„Infinite storm” Małgorzaty Szumowskiej z premierą w kinach w USA
Ruszył nabór na Studio Nowe Horyzonty+
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll