PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 8 marca Fundacja Ex Anima wspólnie z partnerem akcji, studiem Platige Image zaprasza na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie – Kobiety w animacji: czy animacja jest kobietą?. Jego głównym założeniem jest przybliżenie twórczości polskich animatorek oraz debata na temat roli kobiet w branży. Wydarzenie będzie w całości realizowane on-line, a jego prowadzącą jest Hanna Margolis, reżyserka filmów animowanych, która swoją pracę doktorską poświęciła właśnie tematowi kobiet w animacji. W ramach wydarzenia zostanie uruchomiona zbiórka, z której środki w całości zostaną przekazać na pomoc Ukrainie.

Kobiety w animacji – czy animacja jest kobietą?, odbędzie się 8 marca 2022 w godzinach od 16:30 – 20:00 i będzie się składać z dwóch części. Pierwsza z nich przeznaczona jest na pokaz jedenastu, wielokrotnie nagradzanych animacji w reżyserii kobiet. Wśród nich dwa filmy autorstwa animatorek pochodzących z Ukrainy. Wydarzenie zaplanowane jest w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich - pokaz filmów rozpocznie się o godzinie 16:30, kolejna - panel dyskusyjny wystartuje o godzinie 18:30. Organizatorzy przygotowali zestaw znakomitych tytułów, między innymi Jestem tutaj, autorstwa Julii Orlik (2020, 15’) oraz Ja i moja gruba dupa, Yelezevety Pysmak (2020,10’).Panel dyskusyjny poprowadzi Hanna Margolis, która porozmawia z animatorkami o kobietach w branży.


Uczestnicy będą mogli zadawać pytania oraz aktywnie uczestniczyć w dyskusji za pośrednictwem czatu. Do udziału w tym bloku Fundacja Ex Anima zaprosiła między innymi Julię Orlik, Martynę Koleniec, Tessę Moult- Milewską, Anastazję Naumenko.


Celem naszego spotkania jest przede wszystkich promocja kobiet oraz ich twórczości, ściśle związanej z animacją. W trakcie spotkania chciałybyśmy również przybliżyć sylwetki poszczególnych autorek, ich projekty oraz pokazać jak wygląda branża animacji widziana  kobiecym okiem. Ze swojej strony serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na nasze bezpłatne wydarzenie, które już 8 marca odbędzie się on-line. Jesteśmy świadome, że pokazy filmowe nie są w tej chwili priorytetem. Jednocześnie sądzimy, że uczestnictwo w kulturze daje nam wszystkim szansę na chwilę wytchnienia i pokrzepienie w obecnej sytuacji” – powiedziała Ewelina Leszczyńska z Fundacji ExAnima.


Akcję intensywnie wspiera Platige Image S.A., polskie studio produkcyjne i postprodukcyjne. Firma specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt. Kolejne planowane wydarzenie z udziałem studia Platige Image odbędzie się 15 marca. Będzie ono dotyczyło UNREAL ENGINE w animacji.


 

Data: 8 marca 2022 od godziny 16:30, 18.30. Wydarzenie będzie również relacjonowane na kanałach social media Fundacji Ex Anima i Platige Image.

MR
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  3.03.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
„Sonata” trafia do kin. Historia oparta na faktach
Seanse ukraińskie dla dzieci – bezpłatne pokazy w kinach Helios!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll