PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jim Uhls, scenarzysta kultowego filmu Davida Finchera, będzie gościem 10. edycji Script Fiesty. Festiwal rozpocznie się 31 marca w warszawskim Kinie Elektronik.
Uczestnicy tegorocznej Script Fiesty będą mieli okazję spotkać się z amerykańskim producentem i scenarzystą Jimem Uhlsem, autorem scenariusza do filmu „Fight Club”, kultowej produkcji z Bradem Pittem, Edwardem Nortonem i Heleną Bonham Carter na podstawie powieści Chucka Palahniuka.

Film w reżyserii Davida Finchera jest uznawany za jedną z dziesięciu najważniejszych produkcji w historii kina, również za sprawą scenariusza, który stał się wzorowym przykładem autorskiej i kreacyjnej adaptacji. Uhls ukończył scenariopisarstwo na UCLA School of Theatre, Film and Television. W 2006 był bohaterem cyklu „The Dialogue”, dokumentalnej serii Dave’a Moldavona na temat scenariopisarstwa. W 2009 roku wspólnie z Davidem S. Goyerem (scenarzystą trylogiii “Batman” w reżyserii Christophera Nolana) oraz Simonem Kinbergiem (scenarzystą filmów z uniwersum X-Men) napisał scenariusz do filmu „Jumper”.


Uhls jest także autorem scenariusza dramatu „Semper Fi” dla telewizji NBC, który wyprodukował wspólnie ze Stevenem Spielbergiem. Twórca obecnie pracuje nad scenariuszem filmu pełnometrażowego „Lewiatan” dla wytwórni 20th Century Studios.

Jako dramaturg ma na swoim koncie wiele sztuk wystawianych na deskach teatrów w Nowym Jorku i Los Angeles m.in. „The Relative Importance of Jeri” oraz „Collections of a Long-Distance Garbageman”. Znany jest z oryginalnego stylu pracy nad scenariuszem, którego podstawą jest precyzyjne budowanie psychologii postaci z wykorzystaniem techniki wywiadów.

- Podczas festiwalu Uhls opowie o pracy nad scenariuszem filmu, zdradzi w czym tkwi sekret znakomicie działającej dramaturgii, niezapomnianych scen dialogowych i ponadczasowości przekazu – zapowiada Przemek Glajzner, dyrektor artystyczny Script Fiesty.

Znamy shortlistę Konkursu na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego
Festiwalowi po raz pierwszy będzie towarzyszyć Konkurs na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego, mający na celu zwiększenie świadomości na temat pracy scenarzystów i ich znaczenia w branży filmowej. Za około dwa tygodnie Kapituła Konkursu wyłoni trzy finałowe produkcje, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu. Po zakończeniu każdej projekcji odbędą się spotkania z twórcami, którzy opowiedzą uczestnikom o kulisach pracy nad swoim tekstem. O tym, kto wygra, zadecydują widzowie – uczestnicy festiwalu – w głosowaniu stacjonarnym oraz online. Zwycięzcę poznamy podczas ceremonii zamknięcia festiwalu Script Fiesta, 3 kwietnia 2022 roku.

Jak pisać dla młodego widza. Case study filmu “Czarny młyn”

Podczas tegorocznej edycji Script Fiesty Katarzyna Stachowicz-Gacek - współscenarzystka (z Magdaleną Nieć) popularnych filmów dla młodzieży - opowie o pracy nad projektami skierowanymi do młodego widza. Szczegółowa analiza procesu powstawania „Czarnego młyna", którego scenariusz jest oparty na motywach powieści Mariusza Szczygielskiego pod tym samym tytułem  odsłoni przed uczestnikami spotkania tajniki pisania wartościowych scenariuszy filmów familijnych.

Tegoroczna 10. edycja Script Fiesty odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03 – 04.04.2022 r. w Kinie Elektronik w Warszawie oraz online od 04.04. do 17.04.2022 r. na platformie Think Film. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Warszawska Szkoła Filmowa i Fundacja Laterna Magica.


LK
Script Fiesta
Ostatnia aktualizacja:  23.02.2022
Zobacz również
Powraca Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm
Znamy daty 8. Festiwalu Filmowego Spektrum. Trwa nabór zgłoszeń
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll