PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"We have one heart" Katarzyny Warzechy, "Wielki strach" Pawliny Carlucci Sforzy, "Raisa" Doroty Migas-Mazur i "Dad You've Never Had" Dominiki Łapki to kolejne produkcje Studia Munka SFP, które trafiły do biblioteki serwisu VOD dafilms.pl specjalizującego się w autorskim kinie dokumentalnym.
Obsypany nagrodami animowany dokument „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy został oparty na historii gdańskiego plastyka i muzyka Adama Witkowskiego, który po śmierci matki odnalazł listy, jakie wiele lat temu pisali do siebie jego rodzice – Polka i mieszkający w Iraku Kurd. Adam zyskał w ten sposób szansę, by dowiedzieć się więcej o swoim ojcu, którego nigdy osobiście nie poznał. Połączenie animacji z archiwalnymi materiałami nadało ton tej niezwykłej podróży w czasie, dającej wgląd w emocje łączące zakochanych z odległych zakątków świata i pozwalającej odkryć pewną długo skrywaną rodzinną tajemnicę.  Za produkcję z ramienia Studia Munka odpowiadali: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym filmu jest firma Silver Frame. Realizację "We have one heart" wsparły dodatkowo: Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film oraz Miasto Gdańsk.

„We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, fot. Studio Munka-SFP

"Wielki strach" Pawliny Carlucci Sforzy to wstrząsające świadectwo wydarzeń, które miały miejsce na Podkarpaciu tuż po II wojnie światowej. Był to czas, kiedy w rodzinne strony wracali ludzie wywiezieni na przymusowe roboty do Niemiec. Nie spodziewali się, że są na znakomitym łupem dla lokalnych bandytów. Wyrzucani z pociągu, ograbiani i mordowani, powiększali liczbę ofiar wojny. O tym, co dzieje się w lesie, wiedzieli mieszkańcy pobliskich miejscowości. Milczeli bo, jak sami mówią, „żyli pod strachem”. Rozmowa przed kamerą to nie tylko opowieść o historii, ale także próba zwalczenia dławiącego kolejne pokolenia lęku i poczucia winy. Za produkcję z ramienia Studia Munka SFP odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu "Wielki strach" jest Agresywna Banda (Alessandro Leone). Koproducentami filmu byli również: Rentcam, New Wave Film i Akjos Media.

"Raisa" Doroty Migas-Mazur przełamuje schematy opowiadania o emigrantach i o ich polskich losach. Społeczne i polityczne procesy pozostają jedynie tłem opowieści. Reżyserka skupia się na jednostce, na konkretnym człowieku i jego historii. "Raisa" to przede wszystkim przenikliwy portret kobiety i matki z determinacją walczącej o godność i niezależność. Podejmując decyzję o ucieczce z Czeczeni, Raisa zdołała się wyrwać z przemocowego systemu. O zasadach obowiązujących w jej rodzinnym kraju i tym, co ja spotkało, opowiada nauczycielce języka polskiego. Jedocześnie toczy kolejną walkę – o nowe, lepsze życie dla siebie i swoich dzieci, Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Wajda Studio. Za produkcję z ramienia Studia Munka SFP odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Rolę producentów wykonawczych pełnili Wojciech Marczewski i Karolina Mróz.

„Dad You’ve Never Had” Dominiki Łapki to z wyczuciem i delikatnością opowiedziana historia skomplikowanej relacji córki i ojca, który kiedyś ją odrzucił. Po latach mężczyzna zaprasza dorosłą już dziewczynę do swojego świata. Stara się odpowiedzieć na jej pytania i zburzyć dzielący ich mur milczenia. Ojciec i córka pochylają się nad listami, które przez lata do siebie pisali. Między bohaterami dochodzi do niełatwej konfrontacji. Za produkcję z ramienia Studia Munka SFP odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Za koprodukcję filmu odpowiedzialni byli: Studio Obraz Lech Mikulski, Furia Film Karolina Galuba i Gdyńskie Centrum Filmowe.

Filmy można obejrzeć TUTAJ .
MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  17.02.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Pierwszy plakat "Jakoś to będzie" Sylwestra Jakimowa
Berlinale 2022. Ogłoszono zwycięzców
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll