PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  13.02.2022
Jak zaprzyjaźnić się z sennymi marami? Czy Misie zimą tylko śpią? Gdzie są liście z drzew za oknem – to zagadki, które najmłodsi kinomaniacy rozwiążą podczas pokazów nowej odsłony akcji #bajkizpolski. Po sukcesie pierwszego cyklu projekcji, MOMAKIN ponownie zaprasza dzieci do kin na seanse z kultowymi animacjami. Pierwsze pokazy ruszyły w niedzielę 13 lutego 2022.
– Zainteresowanie zestawem „Razem”, który jesienią i zimą zeszłego roku pokazywaliśmy w kinach studyjnych i kinach sieci Helios, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Paulina Zacharek, autorka projektu. – Liczymy, że i tym razem uda nam się zgromadzić przed ekranami rzeszę najmłodszych fanów animacji.


"Przytul mnie", materiały promocyjne

Nowy zestaw łączy w sobie siedem historii, skupionych wokół zagadnienia snu. Czasami jest on ich głównym tematem, czasami pretekstem do pokazania najmłodszym jak ważna jest wyobraźnia. W nowym zestawie zatytułowanym właśnie „Sen” pokazane zostaną odcinki seriali „Hip Hip Hurra”, „Żubr Pompik”, „Pamiętnik Florki”, „Mami Fatale” i „Przytul mnie”. Najmłodsi widzowie będą mogli uczestniczyć w śledztwach Hip-Hipa i Hurry, zobaczą czy żubrzyki zdecydują się przespać zimę i przygotować zapasy jedzenia. Wspólnie z ryjówką Florką spróbują zaprzyjaźnić się z czarnym kotem z niespokojnych snów, a z Mami Fatale wyruszą na spotkanie z… pomidorowym Dżinem! Na ekranie nie zabraknie także kultowych Misiów z animacji „Przytul mnie”, które niespodziewanie wybudzą się w środku mroźnej zimy.

Godzinne pokazy odbędą się w kinach studyjnych w całej Polsce. Pierwsze seanse odbyły się 13 lutego w Kinie Pasja w Radomsku i Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Informacje o kolejnych projekcjach będą dostępne na www.momakin.pl oraz na Facebookowym profilu Bajkizpolski.


"Żubr Pompik", materiały promocyjne

Pomysłodawcą akcji #bajkizpolski jest MOMAKIN – polski dystrybutor filmów, któremu zależy na zapoznaniu publiczności z tworzonymi w Polsce wartościowymi animacjami, stanowiącymi świetną alternatywę dla światowych produkcji.

– Atrakcyjne wizualnie, pouczające animacje pomagają w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni i wspierają rodziców i edukatorów, w poszukiwaniu wysokojakościowej oferty kulturalnej dla dzieci – podkreśla Paulina Zacharek. – To doskonały pomysł na spędzenie rodzinnego czasu, a także zachęta do podjęcia z najmłodszymi rozmów na ważne tematy – dodaje.

WRÓB
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  13.02.2022
Zobacz również
Kreatywna Europa: sprawdź aktualne dofinansowania
Berlinale 2022. Światowa premiera filmu Anki i Wilhelma Sasnalów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll