PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają ostatnie prace nad serialem "Krakowskie potwory", ośmioodcinkową produkcją Netflixa w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas. Premiera jest zaplanowana na wiosnę tego roku.
Bohaterką serialu jest Alex, studentka pierwszego roku medycyny na Collegium Medicum w Krakowie. Dzięki ambicji i determinacji wyrwała się ze wsi z jednym celem: zacząć od nowa i za wszelką cenę udowodnić, że należy do wielkiego świata. Los Alex odmienia się całkowicie, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa - profesora Zawadzkiego. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się czymś zupełnie innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.


Jak zapowiada Netflix, "Krakowskie potwory" mają pełnymi garściami czerpać z mitologii słowiańskiej i legend krakowskich. Serial skierowany jest do młodej publiczności.

Alex zagrała debiutująca w roli głównej aktorka Barbara Liberek. Na ekranie towarzyszą jej Andrzej Chyra, który wciela się w postać Profesora Zawadzkiego, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela.


Reżyserkami serialu są Kasia Adamik (również pomysłodawczyni "Krakowskich potworów") i Olga Chajdas. Główną scenarzystką Krakowskich potworów jest Magdalena Lankosz, która nad scenariuszami pracowała wspólnie z Anną Sieńską i Gają Grzegorzewską. Za zdjęcia odpowiada Ziv Berkovich. Autorami muzyki są Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Mary Komasa-Łazarkiewicz (muzyka), kostiumów - Katarzyna Lewińska, charakteryzacji - Ewa Kowalewska, scenografii - Anna Anosowicz i Łukasz Trzciński. Za dźwięk odpowiada Mariusz Wysocki, montaż - Michał Czarnecki, Maciej Pawliński, Aleksandra Gowin. Producentem jest Maciej Kubicki.

Premiera jest zaplanowana na wiosnę 2022 r.

LK
Netflix
Ostatnia aktualizacja:  9.02.2022
Zobacz również
Konkurs POLIN na stworzenie filmów edukacyjnych
Pierwsze nabory w ramach schematów dofinansowania MEDIA już otwarte
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll