PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Jestem tutaj" Julii Orlik otrzymało Grand Jury Award i zostało najlepszą krótkometrażową animacją SLAMDANCE, jednego z najważniejszych festiwali kina niezależnego na świecie.
"Jestem tutaj" opowiada o starszym mężczyźnie opiekującym się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.

Julia Orlik jest studentką Wydziału Filmu animowanego i efektów specjalnych w Szkole Filmowej w Łodzi. Obecnie pracuje nad filmem dyplomowym. Marzy o realizacji pełnometrażowego filmu animowanego.
Film "Jestem tutaj" zdobył m.in. nagrodę w kategorii Best Student Short na festiwalu Kaboom Animation Festival w Holandii. Wcześniej otrzymał też Grand Prix na festiwalach: PÖFF Shorts w Estonii oraz polskim Etiuda&Anima, a także I Nagrodę w konkursie francuskiego Nice Short Film Festival i statuetkę Złotego Gołębia na niemieckim DOK Leipzig. Ponadto animacji przyznano specjalne wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Nagrodę Publiczności na festiwalu ANIMATOR w Poznaniu.

Z kolei specjalne wyróżnienie przyznano fabularnemu dokumentowi Krzysztofa Kasiora – „Furia”. Film dokumentalny absolwenta reżyserii na WRiTV Uniwerytetu Śląskiego oraz Programu Dok Pro w Szkole Wajdy, który jest również autorem jego scenariusza – był dotąd pokazywany na Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także znalazł się w konkursach Millennium Docs Against Gravity oraz niemieckiego DOK.fest Munich. Za zdjęcia odpowiadał Mateusz Golis, za montaż – Filip Drzewiecki, za muzykę – Marzena Majcher, a za dźwięk: Krzysztof Kasior, Mateusz Golis i Marcin Popławski. Film wyprodukowała Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego w koprodukcji z Wild Panda Film i Gaugan Film.


MR
Szkoła Filmowa w Łodzi
Ostatnia aktualizacja:  7.02.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Ruszają castingi dla dzieci i młodzieży do "Akademii Pana Kleksa"
Kreatywna Europa: Info Day
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll