PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na MOJEeKINO można już oglądać pełnometrażowy dokument "Sędziowie pod presją" Kacpra Lisowskiego, którego premiera odbyła się w listopadzie 2021 roku na prestiżowym festiwalu IDFA w Amsterdamie. Chwilę później dokument Kacpra Lisowskiegi otrzymał nagrodę publiczności na WATCH DOCS.
Producentką filmu jest Iwona Harris, film powstał w kierowanej przez nią firmie Lollipop Films. W trwającym 87 minut dokumencie obserwujemy głośne wydarzenia związane z sędziami Igorem Tuleyą, Waldemarem Żurkiem, Dorotą Zabłudowską, obserwujemy protesty na ulicach polskich miast i procesy sądowe. - Realizując film szybko porzuciliśmy próby tłumaczenia widzowi prawnych zawiłości. Zamiast zajmować się publicystyką, postanowiliśmy położyć akcent na ludzi; podejść jak najbliżej do tych, których historia wystawiła na ciężką próbę charakteru. W filmie podążamy za naszymi bohaterami, śledzimy wydarzenia, które czasem nas zaskakują. Bo kiedy ludzie wychodzą na ulice, nikt nie czeka na reżysera -są ważniejsze rzeczy do zrobienia - mówią Kacper Lisowki i Iwona Harris.

Kacper Lisowski, reżyser oraz autor zdjęć jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie. Do filmów w jego reżyserii należy pełnometrażowy dokument „Mistrz Świata” oraz "trzydziestka" Studia Munka SFP „Ojcze Masz”, wyróżniona Prix de Jeunesse na Festiwalu w Clermont-Ferrand oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film dokumentalny „Sędziowie pod presją” jest jego najnowszym dziełem jako reżysera oraz
autora zdjęć.


Sędziowie pod presją, fot. Lollipop Films

Scenariusz dokumentu jest wspólnym dziełem producentki i reżysera, montażystami są Bartosz Pietras PSM i Marcin Sołtysik. W filmie znalazły się piosenki znakomitych polskich muzyków, wśród których znajdują się: Maria Peszek,  barekprzestań, FISZ EMADE TWORZYWO, Kontrola W, Szumkot, TZN Xenna, WaluśKraksaKryzys. Film trwa 87 minut.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/lollipopfilms
WRÓB
Lollipop Films
Ostatnia aktualizacja:  6.02.2022
Zobacz również
Kreatywna Europa: Info Day
Alicja Albrecht – zatrzymać w kadrze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll