PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  28.01.2022
Premiera kinowa filmu "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej planowana jest na 18 marca 2022 roku.
INNI LUDZIE to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański). Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich.


Film jest debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej, za który została uhonorowana Paszportem POLITYKI 2021 w kategorii Film. Za boleśnie prowokacyjne spojrzenie na złożoną polską rzeczywistość, za pasję i odwagę łamania gatunkowych stereotypów oraz wybitne umiejętności reżyserskie.


Na 46 FPFF film INNI LUDZIE zdobył nagrody indywidualne w trzech kategoriach:  Najlepszy debiut reżyserski - Aleksandra Terpińska, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska Jacek Beler, Najlepszy montaż Magdalena Chowańska.  Reżyserka Aleksandra Terpińska zdobyła nagrodę Specjalną Onetu: Odkrycie Festiwalu. Film INNI LUDZIE otrzymał nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI podczas 25. festiwalu filmowego w Tallinnie (Tallinn Black Nights Film Festival)


Aleksandra Terpińska jest nominowana do nagrody Odkrycia Empiku „Nominacja za wyrazistość opowiadania i odważną adaptację języka, który nie jest typowy dla filmu. Terpińska tworzy scenę, na której aktorzy mają możliwość zaskoczenia publiczności i przypomnienia sobie i nam, czym może być kino. "Inni ludzie" jeszcze na długo po zakończeniu seansu zostają w głowie widza".  Werdykt Jury poznamy 15 lutego 2022r.


Debiut reżyserski Aleksandry Terpińskiej w krótkim metrażu „Najpiękniejsze fajerwerki ever" (produkcja Studio Munka-SFP) otrzymał Rail d'Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r.


Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę MADANTS. Śmieja-Rostworowska pracowała przy „Pod Mocnym Aniołem Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie" Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała „High Life" Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche, w 2020 r. „Szarlatana" Agnieszki Holland.  Aktualnie spółka pracuje również nad anglojęzycznym debiutem Agnieszki Smoczyńskiej „Ciche siostry" z Letitią Wright (Black Panther) w jednej z głównych ról.


Poza Warner Bros. partnerami filmu są: Canal+ , Alcatraz Films, Film Produkcja, Moderator Inwestycje, Abstraction Plan. INNI LUDZIE otrzymali dotacje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

MR
Warner Bros
Ostatnia aktualizacja:  28.01.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Branża filmowa w 2021 - podsumowanie (cz. II)
Szkoła Filmowa w Łodzi i Netflix rozpoczynają współpracę
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll