PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs Białoruś i Doc na Granicy - to dwa nowe projekty, które będą rozwijane na platformie streamingowej VOD Warszawa.
Watch Docs Białoruś to festiwal filmowy o szeroko rozumianych prawach człowieka dla widowni rosyjsko- i białoruskojęzycznej.  „Doc na Granicy” to cykl filmów polskich twórców dokumentalnych, którzy z kamerami obserwują na bieżąco to, co dzieję się na polsko-białoruskiej granicy. W jego ramach zobaczymy 7 krótkich form filmowych, zapowiadających realizację zbiorowego filmu dokumentalnego.

- Angażowanie się w projekty dotyczące praw człowieka to misja naszej codziennej pracy. Platforma VOD Warszawa powstała z myślą o projektach kulturalnych i społecznych. Współpraca z Festiwalem Watch Docs Białoruś to dla nas doskonały powód, aby rozpocząć działania na tym ważnym polu kultury, współpracy międzynarodowej, demokratycznego rozumienia i tworzenia sztuki oraz propagowania praw człowieka - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Watch Docs Białoruś odbędzie się pod hasłem HUMAN RIGHTS EXTREMIST w dn 21-28. Organizacją festiwalu zajął się wieloletni partner Watch Docs Belarus - Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Filmy będą dostępne online na terytorium Białorusi, Ukrainy, Litwy i Polski na platformie VOD Warszawa.

Z kolei "Doc na Granicy", czyli siedem krótkich dokumentów nakręconych przez polskich dokumentalistów na granicy z Białorusią, będzie dostępny na VOD Warszawa od 21 stycznia 2022 r.

Platforma VOD Warszawa  została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją. Budowę seriwsu sfinansowało m.st. Warszawa.


LK
CKF
Ostatnia aktualizacja:  20.01.2022
Zobacz również
Zgłoś projekt do konkursu II Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”
Kino Kawalerowicza. Wsiądź do pociągu, wypij whisky z mlekiem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll