PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Mosquito State” w reżyserii Filipa Jana Rymszy, polsko-amerykańska produkcja nagrodzona „Złotym Pazurem” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jest już dostępna na VOD.
„Mosquito State” miał premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia.  Film został również nagrodzony na 53. edycji MFF w Sitges za najlepsze efekty specjalne oraz brał udział w konkursach festiwali filmowych w Genewie i na Nowych Horyzontach we Wrocławiu.

Mosquito State” opowiada o Richardzie, który mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie, a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego.

W rolach głównych tej polsko-amerykańskiej produkcji wystąpili m.in. Beau Knapp („Super 8”), Jack Kesy („Deadpool 2”) i Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”). Za stworzenie warstwy wizualnej na planie odpowiedzialni są polscy twórcy: scenografia – Marek Warszewski („Rojst’97”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”), dekoracja wnętrz – Anna Marzęda („Rojst”, „Obce niebo”), kostiumy – Katarzyna Lewińska ( „W głębi lasu”, „1983”, „Cicha noc”). Film był prezentowany w Konkursie Głównym na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę „Złoty Pazur” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za odwagę formy i treści oraz statuetkę za najlepszy dźwięk.

Film od 14 stycznia będzie dostępny w ramach usługi Premium VOD na platformach: Premiery CANAL+ , Canal+ , nc+ GO, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya, Nowe Horyzonty VOD.

LK
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  14.01.2022
Zobacz również
Zdzisław Kaczmarek z pokorą wobec rzeczywistości
"Jak pokochałam gangstera" wśród hitów Netflixa na początku roku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll