PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich „Wiarołom” Piotra Złotorowicza w styczniu będzie miał swoją światową premierę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhace. Film zostanie pokazany w sekcji Cinema of the World, gdzie powalczy o Nagrodę Publiczności.
Organizowany w 17-milionowej metropolii Dhaka International Film Festival to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w tej części Azji. Każdego roku prezentowanych jest tu około 200 filmów z całego świata. Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie kultury filmowej Rainbow Film Society, które za cel stawia popularyzację ambitnej kultury filmowej stojącej w opozycji do komercyjnego mainstreamu. Dwudziesta edycja Dhaka International Film Festival odbędzie się między 15 a 23 stycznia 2022.

fot. Sylwia Olszewska

„Wiarołom” Piotra Złotorowicza opowiada o młodej Annie, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić czas ze schorowaną matką. Spotkanie z Alkiem – pierwszą szkolną miłością Ani – uruchamia serię wydarzeń, które wydobywają głęboko skrywane tajemnice z przeszłości.

–  Ten film pomyślany został jako wizualny poemat, w którym powracają sceny oglądane z perspektywy kolejnych postaci. To opowieść o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnych kosztach prawdy i refleksja nad tym, czy zawsze warto je ponosić – mówi reżyser i autor scenariusza Piotr Złotorowicz.


fot. Nicolas Villegas

W główne role wcielili się debiutująca na ekranie Julia Szczepańska oraz Mateusz Więcławek, znany m.in. z filmów „Cicha noc” Piotra Domalewskiego i „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Młodym aktorom partnerują utytułowani artyści: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz.

Piotr Złotorowicz (ur. 1982) ukończył Wydział Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest laureatem Talentów Trójki w kategorii Film, a także stypendystą programu „Młoda Polska” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Otrzymał również stypendia Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


fot. Sylwia Olszewska

Reżyser ma już na koncie kilka znaczących sukcesów filmowych. Jego krótkometrażowy dokument „Smolarze” prezentowany był na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. „Ludzie normalni”, szkolna etiuda Złotorowicza z 2011 roku, otrzymała łącznie 17 nagród, w tym Srebrną Kijankę na festiwalu Camerimage. Wyreżyserowana przez niego "Matka ziemia" swoją premierę miała na prestiżowym 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. „Wiarołom” to pełnometrażowy debiut Piotra Złotorowicza. Autorem zdjęć do filmu jest pochodzący z Kolumbii absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi – Nicolas Villegas.


fot. Nicolas Villega

„Wiarołom” wyprodukowany został Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Producentami są: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest stały partner Studia – CANAL+ Polska. Film powstał w ramach programu „60 minut” wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wsparcia produkcji udzielił również Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, Pomerania Film. To już kolejna „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego.
LK
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  5.01.2022
Zobacz również
Gabriela Całun w obsadzie "The King's Man: Pierwsza misja"
Zmarł fiński dokumentalista Jarmo Jääskeläinen
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll