PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Coraz bardziej pokaźna kolekcja nagród filmowych Karola Lindholma wzbogaciła się o kolejną statuetkę. Wyprodukowany w Studio Munka SFP „Ostatni gwizdek” młodego reżysera został właśnie uznany za najlepszy debiut fabularny 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Kinoproba”.

„Kinoproba” to festiwal adresowany do młodych filmowców oraz studentów szkół filmowych z całego świata. Pięć dni imprezy, obok konkursowych i pozakonkursowych pokazów, wypełniają kursy mistrzowskie oraz spotkania i dyskusje z uznanymi reżyserami, animatorami, operatorami i aktorami, którzy dzielą się filmowym doświadczeniem z kolejnym pokoleniem twórców.

 

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono ponad 500 filmów z 26 krajów. Spośród nich selekcjonerzy wybrali 137 tytułów, które zakwalifikowano do konkursów: fabularnego, dokumentalnego oraz animacji.

 

W jury Konkursu Debiutów Fabularnych tegorocznej „Kinoproby” zasiedli: reżyser i producent Siergiej Ursulak, dziennikarka i krytyczka filmowa Swietłana Khochriakowa, scenarzysta i reżyser Giennadij Ostrowski, aktorka teatralna i filmowa Vasilina Makovtseva oraz producentka Natalia Drozd. Decyzją Jury festiwalowe Grand Prix trafiło w ręce Borysa Vedensky'ego za film „Opancerzony”. "Ostatni gwizdek" uhonorowano Nagrodą dla Najlepszego Debiutu Fabularnego.


Film Karola Lindholma to opowieść o dwójce braci przygotowujących się do startu w pływackim maratonie na Zatoce Gdańskiej. Treningowy reżim i wakacyjne przygody rozniecają tlący się w chłopcach bunt wobec apodyktycznego ojca-trenera. Główne role w filmie zagrali Olaf Śnioch i Maciej Rębacz. W roli ojca wspierał ich doświadczony Przemysław Bluszcz.

 

"Ostatni gwizdek" w listopadzie br. zdobył Grand Prix oraz Nagrodę za Scenografię na La Cabina International Film Festival w hiszpańskiej Valencii. Wcześniej film Karola Lindholma wyróżniło Jury Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”. Autorka zdjęć do filmu Martyna Jakubowska otrzymała wyróżnienie Jury Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie oraz Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

 

"Ostatni gwizdek" zrealizowany został w Studio Munka SFP w ramach programu „30 Minut” wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję odpowiadali: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu było Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników. Realizacja filmu była możliwa dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film oraz stacji TVN – stałego partnera programu „30 Minut”.

MR
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  9.12.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Polskie filmy na Slamdance Film Festival
Rusza nabór na DOC LAB POLAND 2022
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll