PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  27.11.2021
W Serocku trwa konferencja „Młode kino polskie – perspektywy” zorganizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich z udziałem producentów, scenarzystów, reżyserów i przedstawicieli gildii, kół i organizacji filmowych.
Spotkanie odbywa się w przyjaznym i dobrze znanym hotelu „Pan Tadeusz”, który ma już bogatą tradycję zjazdów reprezentantów środowiska filmowego. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy prezesa SFP Jacka Bromskiego, a zaproszenie przyjęli członkowie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, Gildii Scenarzystów, Gidii Reżyserów. W spotkaniu biorą udział członkowie Stowarzyszenia z Kół: Reżyserów, Scenarzystów i z Koła Młodych, pracownicy Studia Munka i ZAPA.

Zjazd rozpoczął się po południu w piątek 26, potrwa do niedzieli 28 listopada. Pierwszy wieczór poświęcony jest sprawom SFP i Studia Munka. Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński i Katarzyna Malinowska przedstawili zmiany w Programach dla Młodych Twórców Studia Munka SFP. Ważną wiadomością jest to, że zwiększa się budżet filmów z Programu „30 Minut”  dzięki udziałowi Canal+ Polska, który w ten sposób rozszerza współpracę ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Od 2021 roku Studio produkuje także pełnometrażowe dokumenty i pracuje nad programem realizacji filmów dokumentalnych o tematyce społecznej.

Katarzyna Malinowska, Jerzy Kapuściński, Jacek Bromski, fot. Borys Skrzyński / SFP

W sobotę odbywają się aż trzy panele i wszystkie poświęcone są najbardziej aktualnym problemom środowiska filmowego. Spotkanie na temat mikrobudżetów i debiutów przygotowali członkowie Sekcji Młodych Producentów w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych we współpracy z Kołem Młodych SFP. Rozmowie na temat programu mikrobudżetów towarzyszyły prezentacje dwóch projektów – nagrodzonych w Gdyni „Piosenek o miłości” Tomasza Habowskiego i powstającego obecnie „Pokoju z widokiem na morze” Mateusza Bednarkiewicza.

Dorota Schleiss, Stanisław Zaborowski, Michał Szcześniak, Alek Pietrzak, Magdalena Wleklik, fot. Borys Skrzyński / SFP

W sobotnie popołudnie odbywają się dwa panele poświęcone relacjom w branży filmowej z udziałem przedstawicieli wszystkich zaangażowanych w organizację konferencji. Pierwszy poświęcony jest warunkom ekonomicznym prowadzenia produkcji, w tym zwłaszcza współpracy z ekipami, drugi – złożonym relacjom między producentami a reżyserami i scenarzystami. Konferencję zakończy spotkanie przygotowane przez Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych pt. Tantiemy od A do Z. Szczególna uwaga zostanie poświęcona tantiemom z internetu.


Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2021
Zobacz również
Konferencja w Serocku (II). Głos pokolenia, w który warto inwestować
Rozpoczął się festiwal wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości IMMERSION VR/AR FESTIVAL
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll