PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Aż 11 niezwykłych scenariuszy zostało wyróżnionych w pierwszym WEZWANIU programu „Usłysz kulturę”, realizowanego przez Audiotekę i StoryLab.pro. Do organizatorów wpłynęło łącznie blisko 70 pomysłów na produkcję familijną. W kolejnym WEZWANIU, które rozpoczęło się 10 listopada br., zadaniem twórców jest przygotowanie pracy w gatunku science fiction.

Sukces nowej formuły programu

 

Program „Usłysz kulturę” został stworzony przez Audiotekę z myślą o początkujących scenarzystach, reżyserach i reportażystach. W ramach tej inicjatywy firma wspiera młodych artystów w finansowaniu i realizacji ich autorskich produkcji audio, które często są dobrym sprawdzianem umiejętności przed wejściem do świata filmu czy serialu. Od początku istnienia programu swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Na podstawie dziewięciu wybranych scenariuszy zrealizowane zostały produkcje audio, które dostępne są w aplikacji Audioteki. Twórcy kolejnych 12 prac zostali zaproszeni do rozbudowy swojej koncepcji przy współpracy z Audioteką. Produkcje, które powstaną na ich bazie, będą miały swoje premiery w nadchodzących miesiącach.

 

W tym roku Audioteka kontynuuje program, ale stawia na zmienioną formułę, tworząc tematyczne WEZWANIA, które odwołują się do bieżącego zapotrzebowania na pomysły na scenariusz w konkretnym gatunku. Zwycięskie projekty mają szansę na realizację.

Nowe zasady programu spotkały się z ciepłym przyjęciem twórców, którzy w odpowiedzi na pierwsze, trwające od sierpnia do października br., WEZWANIE familijne nadesłali aż 68 propozycji scenariuszy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 21 prac, spośród których wyłoniliśmy 11 zwycięzców. Zaproponowane przez młodych twórców scenariusze wyróżniały się oryginalnością, lekkim piórem i dobrym warsztatem, a tym, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło, było wyraźne zaznaczenie warstwy dźwiękowej w nadesłanych materiałach – mówi Klaudia Grzesiak, szefowa contentu Audioteki.

 

Wyzwanie dla fanów science fiction

 

Drugie WEZWANIE w nowej formule programu „Usłysz kulturę” skierowane jest do artystów zafascynowanych gatunkiem science fiction, a ponadto nawiązuje do twórczości Stanisława Lema, upamiętniając 100. rocznicę urodzin polskiego pisarza.

 

WEZWANIE 2 zostało zainaugurowane 10 listopada br. podczas webinaru, w którym udział wzięli: Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema, obecnie zarządzający prawami autorskimi do jego dzieł, Waldemar Raźniak, dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, reżyser m.in. superprodukcji Audioteki „Solaris” oraz „Powrót z gwiazd”, a także przedstawiciele organizatora.

 

Kolejnym zadaniem dla twórców, biorących udział w programie „Usłysz kulturę”, będzie przygotowanie scenariusza z gatunku science fiction. W tym WEZWANIU chcemy nawiązać głównie do twórczości Stanisława Lema, ze względu na 100. rocznicę urodzin autora. Stanisław Lem zajmuje wyjątkowe miejsce w Audiotece. W naszej kolekcji audiobooków posiadamy oddzielny katalog poświęcony pisarzowi – Lemotekę, w której można znaleźć 24 produkcje audio, w tym superprodukcje, takie jak „Niezwyciężony”, „Solaris” oraz „Powrót z gwiazd”, dostępnie jedynie u nas – mówi Klaudia Grzesiak, kierowniczka ds. pozyskiwania contentu w firmie Audioteka S.A.

 

Wszyscy zainteresowani, którzy odpowiedzią na WEZWANIE science fiction, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 29 grudnia 2021 r. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone w pod koniec stycznia 2022 r., a drugi etap ma rozpocząć się 3 lutego spotkaniami indywidualnymi z zakwalifikowanymi uczestnikami. Finał WEZWANIA zaplanowany jest na 25 kwietnia 2022 r. Partnerem merytorycznym jest StoryLab.pro.

 

MR
Audioteka
Ostatnia aktualizacja:  22.11.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Koniec zdjęć do filmu "Słoń"
Festiwal Ale Kino! jednak online
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll