PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Bo we mnie jest seks” to historia Kaliny Jędrusik, której życie wychodziło poza szare ramy PRL-owskej rzeczywistości. Film od 19 listopada w kinach.

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem, seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu.


 

 

Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie."Bo we mnie jest seks" to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury.  


W postać Kaliny Jędrusik wcieliła się Maria Dębska, która otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).


Autorkami scenariusza do filmu są Patrycja Mnich i Katarzyna Klimkiewicz, a zdjęć Weronika Bilska.Za produkcję filmu odpowiadają RE Studio, Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś, a koproducentami są: Telewizja Polska, Next Film, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Chimney Poland, DI Factory i Aeroplan Studios. Za dystrybucję odpowiada Next Film, a międzynarodowym agentem sprzedaży jest Izabela Kiszka-Hoflik, IKH – Pictures Production & Promotion.

Ostatnia aktualizacja:  19.11.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Wystartował 15. Sputnik nad Polską
29.EnergaCAMERIMAGE: Inauguracja edycji nagrody FilmLight Colour Awards
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll