PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W pierwszym dniu 46.FPFF odbyło się spotkanie z twórcami filmu "Lokatorka": Michałem Otłowskim (reżyseria), Arturem Otłowskim (zdjęcia), Mikołajem Pokromskim (producent) i aktorami: Ireną Melcer, Sławomirą Łozińską, Barbarą Kurzaj, Janem Fryczem i Piotrem Głowackim. Film bierze udział w Konkursie Głównym.


Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.


Konferencja prasowa, fot. Krzysztof Mystkowski


W roli tytułowej "Lokatorki" wystąpiła Sławomira Łozińska - aktorka, której popularność przyniosły seriale "Daleko od szosy" i "W labiryncie". Prowadzącą sprawę policjantkę zagrała Irena Melcer, a jej kolegów po fachu Kamil NożyńskiAndrzej Grabowski. W filmie zobaczymy też Leszka Lichotę, Jana Frycza, Piotra GłowackiegoTomasza Oświecińskiego.

Sławomira Łozińska, Łukasz Maciejewski, fot. Krzysztof Mystkowski

Za reżyserię "Lokatorki" odpowiada Michał Otłowski ("Jeziorak", "Diablo. Wyścig o wszystko"). Swój nowy film nakręci na podstawie scenariusza przygotowanego przez początkującego Jacka Mateckiego i Tomasza Klimalę. Producentami filmu są Mikołaj Pokromski i Jarosław Talacha z Pokromski Studio. "Lokatorka" powstała w koprodukcji z Telewizją Polską i przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

MR
FPFF w Gdyni
Ostatnia aktualizacja:  21.09.2021
Zobacz również
46.FPFF: "Ciotka Hitlera" o złożonych relacjach Polaków i Żydów
46.FPFF: konferencja prasowa filmu "Prime Time"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll