PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  14.09.2021
Mniej plastiku i drukowanych materiałów promocyjnych, zrównoważony transport, promowanie świadomości ekologicznej – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych wprowadza rozwiązania, które mają uczynić go bardziej zielonym. Podczas 46. FPFF temat ten będzie obecny w codziennym życiu uczestników, a także w programie wydarzeń branżowych.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podobnie jak inne wydarzenia o tak dużej skali – przyciągając do miasta rzeszę twórców i miłośników kina – generuje ślad węglowy. Organizatorom zależy, by go minimalizować, dlatego systematycznie wprowadzają ekologiczne rozwiązania. Dotyczy to zarówno wielomiesięcznego okresu prac przygotowawczych, jak i samego Festiwalu.


Z myślą o środowisku znacząco ograniczona została ilość drukowanych materiałów promocyjnych Festiwalu. Akredytowani uczestnicy otrzymają pakiet festiwalowy w nowej formule. Organizatorzy odchodzą także od korzystania z jednorazowych plastikowych opakowań i promują zrównoważony transport. Festiwal dołączył do grona sygnatariuszy deklaracji „Kultura dla Klimatu” – oddolnej inicjatywy na rzecz ekologicznego funkcjonowania instytucji kultury. Pełny tekst Deklaracji Środowiskowej.


Debata na temat zrównoważonej produkcji filmowej pod hasłem „Branża audiowizualna dla klimatu. Jak uczynić sektor bardziej zielonym?” znalazła się w programie tegorocznych spotkań branżowych organizowanych w ramach Gdynia Industry. Wydarzenie ma przybliżyć uczestnikom działania legislacyjne i praktyczne, jakie już podjęto w tej dziedzinie w Europie i otworzyć publiczną debatę o przyjaznych dla środowiska naturalnego standardach produkcji audiowizualnej w Polsce. Partnerami tego panelu są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Grupa Porozumienie, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie podpisanie otwartego manifestu „Porozumienie na rzecz zielonej produkcji audiowizualnej – Film dla klimatu”.


W tym roku do grona partnerów Festiwalu w Gdyni dołącza marka Electrolux, promując ideę cyrkularności, która jest wyrazem odpowiedzialności za planetę. Festiwalowych Gości zachęca do wyboru kreacji na Czerwony Dywan z myślą o środowisku. Przesłanie marki podczas Festiwalu zaprezentuje plenerowa strefa „Noś dłużej”. Partner objął patronatem pozakonkursową sekcję filmową Czysta Klasyka.


46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 20-25 września 2021 roku w Gdyni.

MR
FPFF w Gdyni
Ostatnia aktualizacja:  14.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Piotr Adamczyk w obsadzie serialu Marvela
Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll