PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pokazy filmów (m.in.: „Sala samobójców”, „Supernova” i „Cicha noc”) z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i napisami dla niesłyszących oraz tłumaczone na język migowy spotkania z twórcami znalazły się w programie pierwszej edycji cyklu „Bliżej kina”, który odbędzie się w warszawskim Kinie Kultura, w dniach 17 -19 września 2021. Pokazy są bezpłatne i dostępne dla każdego.
Każdy miłośnik X Muzy wie doskonale, że sala kinowa jest jedynym miejscem, które w pełni pozwala cieszyć się z obcowaniem z dziełem filmowym. Dlatego zarządzane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich warszawskie kino Kultura otwiera swoje podwoje także dla tych osób, które aby móc cieszyć się z pełnego kontaktu z filmem potrzebują drobnego wsparcia technicznego. Aktywny udział w życiu kulturalnym powinien być dostępny dla każdego. Kiedy gasną światła wszyscy stajemy się kinomanami, także ci, którzy muszą korzystać z audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących czy pętli indukcyjnej.

- Mam nadzieję , że inicjatywa Stowarzyszenia Filmowców Polskich zostanie podchwycona przez inne kina w całym kraju. Chciałbym żeby takie pokazy nie odbywały się jedynie „od święta”, ale stały się trwałym elementem repertuarów, który pozwoli na dostęp do najnowszych polskich filmów osobom niewidzącym, niesłyszącym i słabosłyszącym – mówi Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


W programie pierwszej edycji cyklu „Bliżej Kina” zaprezentowanych zostanie sześć współczesnych polskich filmów pełno i krótkometrażowych. Zdecydowana większość z nich zostanie wyświetlona po raz pierwszy w wersji z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i napisami dla niesłyszących: „Sala Samobójców” Jana Komasy, „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego, „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej, "Supernova" Bartosza Kruhlika, "Pan T." Marcina Krzyształowicza oraz „Cicha noc” Piotra Domalewskiego. Wyjątkową atrakcją cyklu „Bliżej Kina” będą spotkania z twórcami, które poprowadzi dziennikarz filmowy Marcin Radomski. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

- Cieszy mnie inicjatywa „Bliżej Kina”, jako Fundacja Kultury Bez Barier od lat działamy na rzecz dostępności kinematografii, szczególnie polskiej kinematografii, dla osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam na powrocie publiczności do kin, zwłaszcza po trudnym okresie covidowych obostrzeń. Chcemy zapewnić dostępność wydarzeń kulturalnych dla wszystkich, dlatego stworzyliśmy stronę TuMOżesz, na której można znaleźć wszystkie, najważniejsze informacje o wydarzeniach dostępnych z pętlą indukcyjną – dodaje Anna Żurawska, prezes Fundacji Kultury Bez Barier.

Cyklowi „Bliżej Kina” towarzyszy specjalna strona internetowa przystosowana dla osób niewidzących. Na stronie znajdą się kompletne informacje o wydarzeniu, można tam zarezerwować bezpłatny bilet, zamówić słuchawki do audiodeskrypcji, obejrzeć fotosy i zwiastuny prezentowanych filmów zawierające deskrypcję oraz napisy dla niesłyszących.

Trwa nabór na wolontariuszy, którzy służyć będą pomocą uczestnikom „Bliżej Kina”. Więcej informacji TUTAJ .

Cykl „Bliżej Kina” jest organizowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jego partnerami są Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Katarynka i Stowarzyszenie Kin Studyjnych. „Bliżej Kina” zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program cyklu „Bliżej kina”:

17 września (piątek)
godz. 19:00
pokaz filmu „Sala Samobójców” (112 minut, reż. Jan Komasa) oraz spotkanie z twórcami

18 września (sobota)
godz. 12:00
pokaz filmu "Cicha Noc" (97 minut, reż. Piotr Domalewski) oraz spotkanie z twórcami
godz. 14:35
pokaz filmów „Ondyna” (40 minut, reż. Tomasz Śliwiński) i „Najpiękniejsze fajerwerki ever” (28 minut, reż. Aleksandra Terpińska) oraz spotkanie z twórcami

19 września (niedziela)
godz. 12:45
pokaz filmu "Supernova" (78 minut reż. Bartosz Kruhlik) oraz spotkanie z twórcami
godz. 15:00
pokaz filmu "Pan T." (104 minuty, reż. Marcin Krzyształowicz) oraz spotkanie z twórcami
MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  17.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
WAMA Film Festival zaprasza na warsztaty młodych filmowców z Polski i Norwegii
Nie żyje Marta Stelmaszczyk
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll