PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Festiwal Kamera Akcja zapowiada debaty o tematach, które "rozpalają do czerwoności środowisko filmowe". Gośćmi będą m.in.: Piotr Trojan, Ewa Puszczyńska, Jerzy Kapuściński, Milenia Fiedler i Katarzyna Klimkiewicz. Impreza odbędzie się od 30 września do 7 października.
- Festiwal Kamera Akcja to święto kina, na którym dyskutujemy bez cenzury o najbardziej aktualnych tematach filmowych – mówi Przemysław Glajzner, dyrektor FKA.

Potwierdzeniem jego słów jest zapowiedź dyskusji „Uszanowanko. O szacunku w branży filmowej" (2 października od 15:00 do 16:30, Szkoła Filmowa w Łodzi), w której będą uczestniczyć: koordynatorka intymności Marta Łachacz, odpowiadają za komfort aktorów w czasie realizacji scen zbliżeń; Ewa Brodzka, reżyserka obsady m.in. Andrzeja Wajdy; Ewa Puszczyńska producentka „Aidy” czy „Zimnej wojny” oraz Piotr Trojan, który wcielił się w niezwykle wymagającą rolę Tomasza Komendy w „25 lat niewinności...” w reżyserii Jana Holoubka.

Co tu się kręci? Biopic w natarciu! (3 października godz. 15:00-16:30, Szkoła Filmowa w Łodzi) to z kolei dyskusja o wielkiej popularności filmów biograficznych, które od dekady wysadzają z hukiem box office polskich kin, zostawiając daleko w tyle inne rodzime produkcje. O źródle fenomenu, diagnozie takiego stanu rzeczy będą rozmawiać: Kaja Krawczyk-Wnuk – scenarzystka „Żeby nie było śladów”, Katarzyna Klimkiewicz – reżyserka „Bo we mnie jest seks”, Katarzyna Borowiecka – dziennikarka filmowa prowadząca autorski „POPcast” oraz Jerzy Kapuściński, producent filmowy, dyrektor artystyczny Studia Munka. Eksperci staną w ogniu pytań Kai Klimek o polski film biograficzny: czy to odpowiedź i jednocześnie konkurencja dla popularnego amerykańskiego kina gatunkowego? Czy przewaga biopiców w repertuarze kin i platform streamingowych to powód do satysfakcji, czy może raczej niebezpieczna w dłuższej perspektywie bolączka?

Co szykują kobiety polskiego filmu?

Jakie produkcje szykują dla nas reżyserki w najbliższych latach? Podczas wydarzenia Must see! Power speeche kobiet filmu widzowie festiwalu dowiedzą się o pracach nad „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej, obnażającej absurdy naszego wyobrażenia męskości. „Bungalow Sary” zaprezentuje producentka filmu Krystyna Kantor (“Hiacynt” dla Netflixa), reżyserka Julia Rogowska i scenarzystka Małgorzata Piłacińska. Z kolei Olga Chajdas zaprezentuje projekt „IMAGO”.

Akcja Edukacja po raz trzeci

Wśród gości tegorocznej „Akcji Edukacji” będą: kostiumografka „Żeby nie było śladów" – Małgorzata Zacharska, montażystka i Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi Milenia Fiedler, oscarowa producentka Ewa Puszczyńska czy wschodząca gwiazda reżyserii filmowej Maria Ornaf.

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30 września do 7 października 2021 roku: stacjonarnie w Łodzi (30.09.–3.10.) oraz online na platformie Think Film (30.09.–7.10.). Karnety w cenie 50 zł.

Więcej szczegółów na stronie www.kameraakcja.com.pl
LK
Festiwal Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  9.09.2021
Zobacz również
Forum SFP w Gdyni - 25 września, 12.00
12. American Film Festival w listopadzie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll