PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rok „nieustającej burzy” znacząco wpłynął na kształt niedawno zakończonej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Z organizacyjnego punktu widzenia była to edycja pełna wyzwań. w 21. Nowych Horyzontach uczestniczyło łącznie 104 878 osób, zarówno w wydarzeniach stacjonarnych we Wrocławiu, jak i w seansach online.

- To była wielka przyjemność spotkać się znowu we wrocławskich salach kinowych. Wciąż żyjemy w czasach nieprzewidywalnych i niespokojnych, tym bardziej cieszy znakomita frekwencja na pokazach stacjonarnych. Bardzo liczna widownia korzystała również z oferty online. Oba elementy festiwalu – fizyczna i wirtualna – złożyły się na ponad stutysięczną widownię – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF NH.


21. Nowe Horyzonty były wyjątkowe pod wieloma względami: to najdłuższa i pierwsza hybrydowa odsłona wydarzenia. Między 12 a 22 sierpnia nowohoryzontowa publiczność miała okazję obejrzeć ponad 230 filmów na 600 seansach w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym Capitol i w ramach pokazów plenerowych na wrocławskim rynku, a także uczestniczyć w szeregu działań specjalnych – m.in. w wystawie Z (don’t panic, kiss me) w galerii Studio BWA Wrocław. We wszystkich wydarzeniach stacjonarnych uczestniczyły łącznie 71 083 osoby.


O tydzień dłużej, do 29 sierpnia, poprzez stronę nowehoryzonty.pl można było oglądać online ponad 100 festiwalowych filmów. Liczba pojedynczych „kliknięć” w poszczególne tytuły z programu wyniosła 33 795. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają światowe festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony NH plasuje się na poziomie ponad 57 000 odbiorczyń i odbiorców.

MR
Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
KinoGram - nowe kino w Warszawie
Stolica animacji. Podsumowanie Warsaw Animation Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll